Remi Dom Seniora
Strona Główna / Aktualności / Braniewo / 46-latek odpowie za kradzież z włamaniem
policja

46-latek odpowie za kradzież z włamaniem

Policjanci z Braniewa przedstawili zarzut kradzieży z włamaniem 46-latkowi. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna działając metodą na tzw. ”pasówkę” dostał się do pomieszczenia gospodarczego na budowie, skąd ukradł elektronarzędzia o łącznej wartości blisko 2 tys.zł. Podejrzany nie kwestionował swojej winy. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Braniewscy kryminalni ustalili, że pod koniec listopada ubiegłego roku. doszło do kradzieży z włamaniem. Łupem sprawcy padły elektronarzędzia, m.in. wiertarki i szlifierka, a straty właściciel oszacował na blisko 2 tys.zł.
Kryminalni z Braniewa w wyniku prowadzonych działań ustalili personalia mężczyzny, który mógł mieć związek z tym zdarzeniem, a następnie zatrzymali go na terenie miasta. Noc 46-latek spędził w policyjnej celi.
Jak wynika z informacji funkcjonariuszy mężczyzna ten działając metodą na tzw. pasówkę – posługując się zabranymi kluczami wszedł do pomieszczenia gospodarczego na budowie i zabrał wartościowe narzędzia. Następnie przedmioty te zastawiał w lombardach. Policjanci odzyskali już część skradzionego mienia.
Wczoraj podejrzany usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

sierż. sztab.Jolanta Sorkowicz
Oficer prasowy KPP w Braniewie

Komentarze

comments

Zobacz również

baner_internetowy-2019

Już dziś startują Dni Elbląga. Będzie się działo

Już dziś startuje tegoroczne święto Elbląga. Dni Elbląga 2019. Tegoroczna impreza odbędzie się w dniach …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Remi Dom Seniora