luka
Strona Główna / Aktualności / Braniewo / 6 300 ml krwi pełnej
dav
dav

6 300 ml krwi pełnej

Tyle krwi udało się zebrać w dniu wczorajszym w zorganizowanej akcji krwiodawstwa przez Klub HDK PCK przy Placówce Straży Granicznej w Braniewie i RCKiK Olsztyn Oddział Terenowy w Elblągu. W zbiórce krwi zdecydowało się wziąć udział 14 osób. Każdy z Dawców oddał po 450 ml krwi. 

Szczególne słowa uznania, należą się osobom oddającym krew po raz pierwszy. Poprzez podzielenie się cząstką siebie – „Krwią”, dołączyli do zaszczytnego grona Honorowych Dawców Krwi. Okres wakacji, jest szczególnym z uwagi na występujące niedobory krwi w RCKIK w Polsce. Krwiodawcy, też mają wakacje.
Mając powyższe na uwadze, trzeba wyróżnić oddającego krew pierwszy raz, najmłodszego z Dawców Krwi. Pomimo słonecznej pogody i wielu „wakacyjnych zajęć”, zaraz po odebraniu dowodu osobistego zdecydował się na pomoc drugiemu człowiekowi.
Taka postawa zasługuje na podziw i uznanie.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim Honorowym Dawcom Krwi za udział, oraz osobom i instytucjom przekazującym informacje o planowanej zbiórce krwi.

Zapraszamy do udziału w kolejnej akcji krwiodawstwa, która odbędzie się 12 października 2017 roku.

chor.sztab. SG Jacek Wojtalik
Prezes Klubu HDK PCK przy Placówce Straży Granicznej w Braniewie​​​​​​​​​​​​

Komentarze

comments

Zobacz również

35645086_1679168098804002_1644632678030376960_o

Handel Ludźmi-edukacyjne spotkania

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej rozmawiają z młodzieżą szkolną oraz studentami o zjawisku handlu …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

luka vision