Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Alicja Gajewska zdobyła brązowy medal w pchnięciu kulą!
52527145_2181149085265113_2878230788195745792_n

Alicja Gajewska zdobyła brązowy medal w pchnięciu kulą!

W dniach 8-10 lutego odbyły się w Toruniu zawody z lekkoatletyki. Alicja Gajewska reprezentująca Braniewo, w dyscyplinie pchnięcie kulą, zdobyła brązowy medal. Medalistka trenuje pod okiem Waldemara Gajowniczka.

W swoim dorobku sportowym Alicja może pochwalić się wieloma osiągnięciami. Tym razem również stanęła na podium, zdobywając brązowy medal. Udział w zawodach, w różnych kategoriach brała też młodzież z naszego regionu.

baner 750

Pierwszego dnia, w piątek udział w 5-boju wzięła Patrycja Steć z „Gimbas Pasłęk”. Mimo, że w wynikach ustanowiła swoje rekordy życiowe, to było wciąż za mało, by znaleźć się na podium.

Drugiego dnia, w sobotę do eliminacji przystąpili sprinterzy. Na 11 pozycji został sklasyfikowany Dominik Rudawski z Truso Elbląg, w biegu na 2000 metrów juniorów młodszych.

W biegu na 600 metrów bardzo dobry czas osiągnął Kacper Lewalski również z Truso Elbląg. Kacper w finale zajął 2 miejsce z czasem 1:20.47 sek. Wynik ten jest jego nowym rekordem życiowym.

Z kolei z dziewcząt, 11 miejsce zajęła Maja Dalidowicz – MKS Truso Elbląg, z czasem 6:58.38, na 2000 m.

Po niedzielnych zmaganiach, w kategorii pchnięcia 3 kg kulą U18, na podium stanęły dwie reprezentantki Warmii i Mazur. Złoto z rekordem życiowym (14,32) zdobyła Daria Siemińska (LKS Lubawa), a brąz wywalczyła też z „życiówką” (13.32) Alicja Gajewska z Zatoki Braniewo.

Jesteśmy dumni z naszej Alicji i życzymy dalszych sukcesów!