Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Będzie aż 5 dziennie połączeń pociągiem na trasie Braniewo-Olsztyn-dworzec PKP w Braniewie przed wielką szansą!
dworzec

Będzie aż 5 dziennie połączeń pociągiem na trasie Braniewo-Olsztyn-dworzec PKP w Braniewie przed wielką szansą!

Dworzec PKP w Braniewie od wielu lat pozostawia wiele do życzenia. Ta sytuacja może już wkrótce się zmienić, co będzie sporym sukcesem dla urzędującego Burmistrza Braniewa Tomasza Sielickiego. Według najnowszych informacji po przebudowie odcinka nr 221, do Olsztyna będzie jeździć aż pociągów dziennie.

Dworzec PKP w Braniewie przed historyczną chwilą!

Rozwiązanie problemu dworca PKP w Braniewie jest jednym z priorytetów dla urzędującego Burmistrza Braniewa Tomasza Sielickiego. Jego determinacja by zmienić coś z tym terenem widoczna jest od początku kadencji. Poprzednia Pani Burmistrz Monika Trzcińska nie poradziła sobie bowiem z tym tematem.

Burmistrz Tomasz Sielicki od początku rozpoczął rozmowy, poza Braniewem, z osobami decyzyjnym w tej sprawie. Doszło również do działań polegających na dzierżawie tego terenu o czym informowaliśmy już w poprzednich artykułach.

Braniewo doczeka się rewitalizacji Dworca!

Burmistrz Braniewa chce zadbać o podróżujących! – Miasto chce przywrócić dworzec z prawdziwego zdarzenia

W ostatnich dniach sprawę połączeń pomiędzy Olsztynem a Braniewem poruszył portal rynek-kolejowy.pl. Jak udało dowiedzieć się dziennikarzom portalu po modernizacji linii nr 221 na odcinku Dobre Miasto- Orneta na trasę Olsztyn- Braniewo ma powrócić aż 5 par pociągów dziennie.

Jak informuje PKP PLK, w trakcie opracowania studium wykonalności dla projektu rewitalizacji linii 221 organizator przewidywał uruchomienie 10 pociągów (5 par) w ciągu doby na trasie Olsztyn – Braniewo po zakończeniu prac.

Samorząd potwierdził te plany. „Po zrealizowaniu modernizacji linii nr 221 na odcinku Gutkowo-Dobre Miasto przy jednoczesnym remoncie przez zarządcę infrastruktury umożliwiającym pasażerską komunikację kolejową linii 221 na odcinku Dobre Miasto-Braniewo, Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego jako Organizator przewozów kolejowych wznowi przewozy pasażerskie w ilości pięciu par pociągów na dobę. Zwiększona liczba uruchamianych pociągów zależy również od współpracy i zaangażowania wszystkich samorządów wzdłuż linii nr 221″– poinformowało „Rynek Kolejowy” biuro prasowe marszałka dodając, że termin wznowienia komunikacji uzależniony jest od zakończenia prac przez PKP Polskie Linie Kolejowe”.

Dla braniewian to bardzo dobra wiadomość. Nowy dworzec PKP i połączenia częste z Olsztynem to lepsza możliwość załatwienia spraw urzędowych w stolicy województwa lub większa szansa na dojazdy i powroty z pracy. Zwłaszcza, że Olsztyn przeżywa bardzo duży rozwój gospodarczy, pozytywny trend demograficzny co pozytywnie wpływa na tamtejszy rynek pracy gdzie stale poszukiwani są nowi pracownicy coraz lepiej opłacani.

Jeśli powrócą połączenia z Olsztynem, także zwiększają się szansę na odbudowę i rewitalizację budynku dworca PKP. Jest też szansa, że zwiększy się ruch komunikacji autobusowej z tego miejsca do innych okolicznych miejscowości, w tym Elbląga, do którego również wielu braniewian dojeżdża do pracy i chciałoby to robić w godnych warunkach, lepszych niż postój na ulicy Kościuszki.

Wygląda więc na to, że Burmistrz Braniewa Tomasz Sielicki swoją determinacją i konsekwencją w działaniu może mocno zwiększyć szanse na nowe życie dworca PKP.

Więcej można przeczytać pod linkiem:

https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/olsztyn–braniewo-10-par-pociagow-po-zakonczeniu-prac-97661.html

Red. Źródło rynek-kolejowy.pl

Komentarze

comments

Zobacz również

art

Nie trać czasu na bieganie po Bankach… Eksperci z Luka Finance wytłumaczą Ci wszystko w sprawie kredytów

Wielu z nas nie ma czasu by przejść się po wielu Bankach i wyszukać odpowiednią …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *