Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Bezpieczna droga do szkoły z dzielnicowym oraz policyjnym przewodnikiem psa
policja

Bezpieczna droga do szkoły z dzielnicowym oraz policyjnym przewodnikiem psa

Jak uchronić się przed atakiem psa ? Jak bezpiecznie dotrzeć na szkolne zajęcia, a tuż po nich wrócić bezpiecznie do domu ? Jak unikać zagrożeń ? Na te i na wiele innych  pytań odpowiadali dzisiaj policjanci – dzielnicowy gminy Braniewo asp.szt.Marcin Orłowski oraz przewodnik psa służbowego asp. Tomasz Gontarczyk.

Od początku września trwają wzmożone działania ,,Bezpieczna droga do szkoły’’, których celem jest m.in. edukowanie uczniów w kwestii unikania zagrożeń. W tym celu funkcjonariusze wydziału prewencji braniewskiej komendy systematycznie spotykają się z najmłodszymi.

baner 750

Dzisiaj (11.09.2019r.) dzielnicowy gminy Braniewo oraz policyjny przewodnik psa z czworonogiem odwiedzili uczniów ze szkoły podstawowej w Szylenach. W trakcie edukacyjnej prelekcji mundurowi przypominali uważnym słuchaczom przepisy ruchu drogowego, zwracali także szczególną uwagę na niebezpieczne sytuacje, z którymi mogą się spotkać podczas codziennych zabaw. Kolejna część spotkania była prowadzona przez asp.Gonatrczyka, który na co dzień patroluje ulicę z Czarą – psem służbowym. Funkcjonariusz uwrażliwiał najmłodszych na to, jakich zachowań unikać w sytuacji, gdy napotkają agresywne zwierzę. Uczniowie pod czujnym okiem policjanta uczyli się jak przyjąć pozycję tzw. ,,żółwia’’, mieli także szansę zobaczyć pokaz tresury i posłuszeństwa czworonoga.

Komentarze

comments

Zobacz również

zus

Nie wiele czasu na złożenie ZUS IWA

Do końca stycznia część przedsiębiorców musi złożyć informację o danych do ustalenia składki na ubezpieczenie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *