Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Bezpieczna droga do szkoły z dzielnicowym 
DSC_0446

Bezpieczna droga do szkoły z dzielnicowym 

Grupa 52 maluszków w wieku od 4 do 6 lat spacerowała ulicami Fromborka. Przewodnikiem dzieci był dzielnicowy asp. Arkadiusz Kaczyński. Funkcjonariusz uczył najmłodszych jak prawidłowo przechodzić przez przejścia dla pieszych, a także edukował w kwestii znaków drogowych. Na koniec spotkania maluchy zwiedziły miejscowy posterunek Policji. 

Wczoraj (11.09) dzielnicowy miasta i gminy Frombork wcielił się w rolę przewodnika i nauczyciela dla grupy 52 maluszków. Policjant wyruszył z grupą dzieci w rejony przejść dla pieszych na terenie miasta, by uczyć w jaki sposób bezpiecznie przechodzić na drugą stronę jezdni. W trakcie spaceru funkcjonariusz objaśniał maluchom znaki drogowe, udzielał także cennych rad dotyczących unikania zagrożeń nie tylko na drodze, ale i podczas zabaw w domu.

Celem tego spotkania było wyrobienie właściwych nawyków, dzięki którym dzieci bezpiecznie dotrą do szkół i przedszkoli. Spacer zakończył się na posterunku Policji, gdzie maluchy mogły przyjrzeć się bliżej służbie funkcjonariuszy.

sierż. sztab.Jolanta Sorkowicz
Oficer prasowy KPP w Braniewie

Komentarze

comments

Zobacz również

Elbląg (6)

Żołnierze 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie z życzeniami u Żołnierzy Armii Krajowej

Żołnierze 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie tuż przed Świętami Wielkiej Nocy odwiedzili weteranów Armii …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *