Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Braniewianka wróciła z Mistrzostw Polski z podwójnym złotem!
shock-ring-609690_960_720

Braniewianka wróciła z Mistrzostw Polski z podwójnym złotem!

W ostatni weekend 22-23 września, w Bełchatowie odbyły się Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Braniewianka daleko wyprzedziła konkurencję, zdobywając dwa złote medale w rzucie dyskiem oraz pchnięciu kulą. Swoją bezkonkurencyjnością pobiła również swój dotychczasowy rekord życiowy.

Alicja Gajewska od roku trenuje pod okiem Waldemara Gajowniczka pchnięcie kulą i rzut dyskiem. Intensywne treningi pod okiem dobrego trenera doprowadziły ją podczas ostatnich Mistrzostw do złota – rzut dyskiem (45,15m), pchnięcie kulą (13,63m).

Dziewczyna jest sportowcem który osiąga wysokie wyniki w pływactwie, pchnięciu kulą i rzucie dyskiem. Już nie pierwszy raz stała na podium. W 2015 roku na dystansie 50 metrów popłynęła kraulem i zajęła 2 miejsce – zdobywając tytuł wicemistrza województwa z czasem 32:27.

Na początku tego roku wygrała Halowy Mityng Warszawski, uzyskując ponad metr przewagi nad przeciwniczkami z całej Polski, w kategorii pchnięcie kulą. A ostatni weekend przyniósł jej wspomniane złote medale.

Komentarze

comments

Zobacz również

Bez nazwy-1

Już 18 maja 2019 r VIII edycja rajdu rowerowego „Odjazdowy Bibliotekarz”

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie zaprasza  do udziału w VIII edycji rajdu Odjazdowy Bibliotekarz!  Komentarze …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *