Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Braniewo może być nowoczesne. Kompleks kortów tenisowych zrealizowany z prywatnej inicjatywy Anny Wajdlejt i Wojciecha Penkalskiego
anna wajdlejt wojciech penkalski

Braniewo może być nowoczesne. Kompleks kortów tenisowych zrealizowany z prywatnej inicjatywy Anny Wajdlejt i Wojciecha Penkalskiego

W piątek, 20 lipca w Braniewie odbyła się oficjalna inauguracja Braniewskiej Akademii Tenisa. Przybyła spora grupa mieszkańców zachwycona kolejną prywatną inicjatywą Anny Wajdlejt i Wojciecha Penkalskiego.

Miłość i pasja syna do tenisa pchnęła do realizacji inwestycji

W Braniewie tenis nie był stawiany jako sport numer 1. Wojciech Penkalski, były Poseł i pomysłodawca inwestycji, by móc pograć z swoim synem w tenisa, musiał sporo się natrudzić by znaleźć jakikolwiek betonowy plac z ścianką, aby móc wykonać kilka odbić piłką. Tenisowa infrastruktura była zaniedbana latami przez braniewski samorząd.

Syn Wojciech pobierał nauki lekcji tenisa 2 razy w tygodniu w Elblągu. Każdy tenisista, który marzy o zawodowej karierze, od 10 roku życia powinien trenować codziennie. Wcześniejsza sytuacja z dojazdami do Elbląga była uciążliwa. Syn nie miał możliwości profesjonalnych treningów w Braniewie, więc zadaliśmy sobie pytanie… czy jest więcej takich dzieci?  … Wtedy to też została podjęta decyzja o rozpoczęciu inwestycji budowy kompleksu kortów tenisowych z myślą o treningach naszego syna oraz rozwoju sportowym braniewskich dzieci. Dziś w Akademii Tenisa trenuje już około 50 dzieci w różnych kategoriach wiekowych i stopniach zaawansowania. – mówi nam pomysłodawca i założyciel Braniewskiej Akademii Tenisa Wojciech Penkalski.

Wojciech Penkalski junior od kilku lat z sukcesami reprezentuje Braniewo na wielu krajowych turniejach w swojej kategorii wiekowej. Przy tak komfortowych warunkach do trenowania, jakie zapewnia Braniewska Akademia Tenisa, ma szansę w przyszłości stać się znaczącym zawodnikiem nie tylko na poziomie krajowym, ale także międzynarodowym. Czy stanie się następcą Wojciecha Fibaka? Warto przyglądać się jego karierze i pasji do tenisa.

 

Kolejna inwestycja Fundacji Olimp i pomysł Anny Wajdlejt oraz Wojciecha Penkalskiego

Braniewska Akademia Tenisa to już kolejna inwestycja Fundacji Olimp, której założycielem był Wojciech Penkalski, a Prezesem jest Anna Wajdlejt. Ich prywatne śmiałe marzenia kolejny raz pokazują, że na zaniedbanym i zniszczonym terenie mogą powstawać nowoczesne obiekty, które reprezentują światowe wysokie standardy. Wcześniej udało im się odrestaurować upadający Pałacyk Potockiego, gdzie został stworzony Inkubator Przedsiębiorczości pomagający młodym firmom oraz medyczna Klinika Potockiego.

Tym razem Fundacja Olimp we wrześniu 2017 roku weszła na zaniedbany do tej pory teren i postawiła nowoczesny kompleks kortów tenisowych. W tym samym roku została postawiona pierwsza hala tenisowa. W marcu 2018 hala o nawierzchni dywanowej została oddana do użytku. Następnie udało się wybudować 2 pełnowymiarowe korty o nawierzchni ceglanej. Obiekty posiadają pełne zaplecze szatniowo-sanitarne, zadaszony taras widokowy z możliwością oglądania 2 pojedynków na 2 halach, zaplecze kuchenne dla zawodników i osób przebywających.

Na tym jednak nie koniec. W planach docelowo w tym roku jest budowa kolejnej hali -bliźniacza i tzw. kort centralny – tzw. hard ., pokryty akrylem. Dodatkowo restauracja klubowa wraz z 6 pokojami zawodniczymi dla przyjeżdżających zawodników i grup zawodniczych. Liczymy na to, że w Braniewie będą się odbywały turnieje ogólnopolskie, międzynarodowye tzw. tenis Europe. Przy dobrej współpracy z samorządem powiększenie kompleksu o kolejne 4 korty o nawierzchni ceglanej – mówi nam Wojciech Penkalski, założyciel Akademii Tenisa.

Wiele razy w Polsce z ust samorządowców, szczególnie mniejszych miast, słyszymy, że wielu rzeczy nie da się zrealizować, że się nie opłaca tworzyć nowoczesnych obiektów. Przykład Anny Wajdlejt oraz Wojciecha Penkalskiego pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych, a w małych miejscowościach również mogą powstawać obiekty o światowych standardach.

W piątkowy dzień na uroczyste otwarcie i symboliczną lampkę szampana przybyła spora ilość mieszkańców Braniewa. Niestety z przykrością należy odnotować brak ważnych postaci dla miasta piastujących najwyższe stanowiska w samorządzie na czele z Panią Burmistrz Braniewa. Na profilu Burmistrz Moniki Trzcińskiej nie pojawiła się żadna informacja o tej wspaniałej inicjatywie. O symbolicznym pamiątkowym prezencie ze strony władz miasta dla autorów inwestycji chyba też możemy zapomnieć. Niestety pokazuje to kompletny brak zrozumienia ze strony lokalnych samorządowców podejścia do świata biznesu i przedsiębiorców, których zamiast docenić i wspierać rzuca im się często kłody pod nogi lub kompletnie ignoruje. Polscy samorządowcy popełniają więc tym samym karygodny błąd, gdyż poprzez nieodpowiednie traktowanie lokalnych przedsiębiorców można tracić także innych inwestorów, którzy rozważają zainwestowanie swoich środków. Ludzie biznesu w Polsce i na świecie zwracają bowiem baczną uwagę na zachowania lokalnych samorządowców. W końcu zainwestować pieniądze można w każdym zakątku świata, braniewski samorząd musi sobie uświadomić, że ma sporą konkurencję i lepiej by prezentował najwyższe standardy światowe pod względem dobrych obyczajów biznesowo – samorządowych.

Red

Komentarze

comments

Zobacz również

Olsztyn 12.05.20194MBOT Święto brygady

Święto 4 Warmińko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej

Decyzją nr 15 z dnia 28 lutego 2018 roku, Minister Obrony Narodowej – Pan Mariusz …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *