Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Braniewo z Sylwestrem lepszym od Olsztynaǃ – mieszkańcy zachwyceni nowym Burmistrzem. Za czasów Pani Burmistrz Moniki Trzcińskiej było zupełnie inaczej….
Bez nazwy-1

Braniewo z Sylwestrem lepszym od Olsztynaǃ – mieszkańcy zachwyceni nowym Burmistrzem. Za czasów Pani Burmistrz Moniki Trzcińskiej było zupełnie inaczej….

Polska żyła sylwestrem marzeń w Zakopanem. W naszym województwie co jednak bardzo ciekawe to braniewianie mogli przeżywać chyba jeden z najlepszych sylwestrów witających 2019 rok. Wszystko za sprawą szybkich i męskich decyzji nowego Burmistrza Braniewa Tomasza Sielickiego.

Wspaniała sylwestrowa noc w Braniewie

W 2018 roku braniewianie dokonali zmiany na fotelu Burmistrza Braniewa. Pierwszym sprawdzianem czy dobrze uczynili z całą pewnością była organizacja miejskiej zabawy sylwestrowej. Burmistrz Tomasz Sielicki choć miał bardzo mało czasu na jego organizację pokazał jak bardzo sprawnym jest managerem.

Miasto wydało na jego organizację ok. 100 tys. złotych co starali się wykorzystać jego przeciwnicy. Efekt jaki został jednak osiągnięty, czyli radość i duma mieszkańców z tego wieczoru, wart był każdych pieniędzy gdyż tworzy to wspólnotę mieszkańców chcących w 2019 roku działać z dobrą pozytywną energią na rzecz miasta, które potrafi zrobić w zamian coś dla mieszkańców.

W Braniewie w miejskim amfiteatrze zebrały się tłumy mieszkańców. Wstępnie szacuje się było to ok. 4 tys. braniewian, którzy bawili się przy zespole Piękni i Młodzi oraz Miły Pan. Był też wspaniały pokaz fajerwerków i życzenia od Burmistrza Tomasza Sielickiego, którego nie zabrakło na scenie. Ok. północy radośnie otworzył szampana wspólnie z mieszkańcami ciesząc się z udanego 2018 roku i z nadzieją wypatrując dobrych zmian w 2019 roku.

Co bardzo ciekawe w internecie wielu mieszkańców chwaliło Burmistrza Braniewa. Pozytywne słowa znalazły się nawet na elbląskich portalach gdzie bardziej bogaty Elbląg nie pozwolił sobie na takie gwiazdy na scenie miejskiego sylwestra. Braniewo okazało się lepsze nawet od Olsztyna, który postawił na pokaz laserów, będący ostatecznie kompletną klapą…

Sylwestrowy pokaz laserowy. Miał być lepszy od fajerwerków, okazał się kompletnym niewypałem?

Poniżej komentarze zadowolonych braniewian:

komentarz 1 komentarz2

Szybkie i odważne decyzje Pana Burmistrza Tomasza Sielickiego. Za czasów Burmistrz Moniki Trzcińskiej Pani Burmistrz z psem w domu podczas Sylwestra

Zupełnie inne nastroje dominowały za czasów Pani Burmistrz Moniki Trzcińskiej. Podczas jednego z Sylwestrów puściła ona dla mieszkańców życzenia z taśmy co tłumaczyła potrzebą zostania w domu z powodu strachu przed petardami jej psa. Pisaliśmy o tym w linku poniżej:

sylwester burmistrz trzcinska

Mój Sokole uwolnij mnie? – Pani Burmistrz w ogniu krytyki mieszkańców. Czy jest dalej w stanie rządzić Braniewem bez zastępcy?

W tym roku w całej Polsce władze samorządowe były w strachu czy organizować sylwestra z fajerwerkami czy postawić na laserowe pokazy by chronić wystraszone zwierzęta. Na brak fajerwerków zdecydował się m.in. Olsztyn i Warszawa i raczej nie były to trafne decyzje. Patrząc na miłość Pani Burmistrz Moniki Trzcińskiej do swojego psa również w tym roku Braniewo mogłoby dołączyć do miast, które nie robią pokazu fajerwerków.

Na całe szczęście dla braniewian Burmistrzem jest już Pan Tomasz Sielicki, który pokazał, że nie ulega wielkim mediom lansujących brak pokazów fajerwerków. Jaki jest bowiem sens rezygnacji z pokazów fajerwerków przez miasto jeśli i tak dzieci i młodzież puszczają 31 grudnia pod domami i klatkami petardy … Warto w takich sprawach zachowywać chłodną głowę i nie ulec propagandzie tylko jednej strony.

Burmistrz Tomasz Sielicki zaryzykował szybko stawiając na Sylwester zrobiony z rozmachem mimo krytyki przez niektórych kosztów organizacji takiego wydarzenia. Przez 4 lata na taką odwagę nie zdecydowała się Pani Burmistrz Monika Trzcińska. Opłaciło się, co widać po reakcji internautów i pochwał dla Braniewa również z innych miast. To dobry prognostyk na 2019 rok, że nowy Burmistrz będzie umiał podejmować mądre, odważne i skuteczne decyzje dla dobra miasta i mieszkańców. Tego mieszkańcom serdecznie życzymy.

Red.

Komentarze

comments

Zobacz również

baner_internetowy-2019

Już dziś startują Dni Elbląga. Będzie się działo

Już dziś startuje tegoroczne święto Elbląga. Dni Elbląga 2019. Tegoroczna impreza odbędzie się w dniach …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *