Strona Główna / Finanse / Brytyjczycy pracują najdłużej w Europie!
flag-2405962_960_720

Brytyjczycy pracują najdłużej w Europie!

Nasz polska „Solidarność” i inne związki zawodowe dość często nakręcają naszych rodaków o tym, że pracujemy najciężej wśród narodów europejskich. Owszem, jesteśmy w czołówce, najdłużej pracujących krajów w Europie jednak podium nie należy do nas. Liderami przepracowanych godzin w tygodniu są Brytyjczycy.

Badanie opracował europejski urząd statystyczny Eurostat. Okazuje się, że średnia ilość godzin przepracowanych na pełnym etacie wynosi 40,3 dla europejczyków. Dysproporcje i to dość znaczne zaczynają się jednak w podziale na poszczególne kraje.

Najdłużej pracują Brytyjczycy. Ich tydzień pracy składa się średnio z 42,3 godzin w tygodniu. Najkrócej pracuje się w Dani, Włoszech, Francji czy Holandii. Odpowiednio we Włoszech (38,8 godzin tygodniowo), Francja i Holandia (39 godzin tygodniowo). Dania z kolei jest krajem, gdzie jest najkrótszy oficjalny tydzień roboczy, który nie przekracza 38 godzin, a pracuje się tam średnio 37,8 godzin tygodniowo.

Za Brytyjczykami na drugim miejscu znajduje się Cypr (42,2 godzin tygodniowo), a trzecia jest Austria (41,4 godzin). Co ciekawe Polacy pracują tyle samo, co podobno leniwi Grecy (41,2 godziny tygodniowo).

Czy dalej więc wierzymy w mit o tym, że Polacy harują najciężej w Europie? Owszem jesteśmy w czołówce, ale z całą pewnością nie jesteśmy jeszcze liderami, a z drugiej strony z zazdrością patrzymy na zarobki w Wielkiej Brytanii. Jak widać, biorą się one m.in. z ciężkiej pracy i nadgodzin.

Red.

Komentarze

comments

Zobacz również

Bosaoplakat

Wieczór autorski w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Bogumiłą Salmonowicz i promocję …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *