Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Burmistrz Braniewa odbyła aż 108 służbowych podróży biznesowych. To o wiele więcej niż Prezydenci dużych miast! Gdzie zatem efekty odbytych spotkań? (AKTUALIZACJA)
urząd

Burmistrz Braniewa odbyła aż 108 służbowych podróży biznesowych. To o wiele więcej niż Prezydenci dużych miast! Gdzie zatem efekty odbytych spotkań? (AKTUALIZACJA)

Do kilku miast Polski wysłaliśmy zapytanie dotyczące ilości odbytych podróży służbowych przez danego Prezydenta lub Burmistrza. Jak udało nam się ustalić Pani Burmistrz Monika Trzcińska odbyła aż 108 podróży biznesowych. To więcej niż Prezydenci dużych miast! Dlaczego zatem Braniewo jest wciąż na drugim miejscu pod względem największej stopy bezrobocia? Gdzie zatem inwestorzy, którzy chcieliby zainwestować w Braniewie?

W poniższym tekście możemy zapoznać się ze szczegółami.

Treść zapytania wysłana do różnych miast brzmiała następująco:
Opracowujemy materiał o najbardziej pro gospodarczych i przedsiębiorczych Prezydentach, Burmistrzach w Polsce.
Mianem takich włodarzy miejscowości można nazwać te osoby, które dużo podróżują w celach biznesowych i biorą udział w najróżniejszych targach gospodarczych w Polsce i na świecie.
Dlatego też prosimy o odpowiedź ile podróży biznesowych w celu poszukiwania potencjalnych inwestorów/partnerów dla miasta od początku kadencji odbył Prezydent Państwa miasta.

Pani Burmistrz odbyła więcej podróży służbowych niż Prezydenci dużych miast jak Słupsk, Olsztyn czy Poznań. Pytamy zatem gdzie efekty odbytych spotkań biznesowych? W dalszym ciągu Braniewo boryka się z drugą co do wysokości stopą bezrobocia w Polsce.

Oczywiście nie każdy wyjazd służbowy musi się kończyć zamierzonym sukcesem. Jednak reprezentowanie swojego miasta w różnych częściach chociażby Polski, sprzyja nawiązywaniu i podtrzymywaniu relacji inwestorskich, biznesowych oraz promocji oferty miasta w przyszłości.
Dlaczego w ciągu prawie 4 lat kadencji Pani Burmistrz, żaden napływowy przedsiębiorca nie zainwestował w Braniewie?
Dlaczego jedynym nowym większym inwestorem w rejonie Braniewa jest lokalna firma meblarska Okmed Meble?

Zastanawiającym jest też fakt ilości wyjazdów służbowych Pani Burmistrz Braniewa w porównaniu do wyjazdów Prezydentów dużych miast. Czy aby na pewno każdy z tych wyjazdów miał charakter spotkań z potencjalnymi inwestorami czy też Pani Burmistrz Braniewa chciała tą odpowiedzią wypaść na prymusa wojaży biznesowych w Polsce?

Poniżej mogą się Państwo zapoznać ze szczegółami dotyczącymi odbytych podróży służbowych w Braniewie oraz innych miastach.

BRANIEWO:

W latach 2015-2018 Burmistrz miasta Braniewo odbyła:
– w 2015 roku 31 podróży służbowych
– w 2016 roku 43 podróże służbowe
– w 2017 roku 29 podróży służbowych
– w 2018 roku 5 podróży służbowych (na dzień 26.02.2018)
Łącznie 108 podróży biznesowych (z tego 43 poza województwo warmińsko-mazurskie, zagranicznych 0), na ich zrealizowanie zostało przeznaczone 12 683,74 zł.
Ponadto Miasto Braniewo reprezentowane było 15 razy podczas różnego rodzaju wyjazdów na różne wydarzenia promocyjne, a także przekazywano materiały promocyjne dla instytucji oraz przedsiębiorców biorących udział w różnego rodzaju targach.

OLSZTYN:

Należy zaznaczyć, że każdy wyjazd prezydenta Olsztyna zawiera elementy o charakterze biznesowym, mające na celu poszukiwanie potencjalnych inwestorów. W tej kadencji możemy wyróżnić niemal 60 wyjazdów, których tematy były związane typowo ze sprawami gospodarczymi. Wśród najważniejszych należy wymienić spotkania w ministerstwach oraz konferencjach z udziałem najważniejszych władz państwowych, a także udział w takich wydarzeniach, jak: Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach, Kongres Transportu Publicznego w Warszawie, kongres Perły Samorządu w Warszawie, Forum Inteligentnych Miast i Nowoczesnych Technologii w Toruniu.

POZNAŃ:

Odpowiadając na Pani wniosek o udostępnienie informacji publicznej z 30 stycznia br., dotyczący liczby podróży biznesowych Prezydenta Miasta Poznania, w celu poszukiwania potencjalnych inwestorów/partnerów, przekazuję wnioskowane dane od początku kadencji:
– 13 podróży zagranicznych
– 3 delegacje krajowe,
– dodatkowo z ramach wyjazdów krajowych 5 spotkań z ambasadorami innych państw i udział w 3 forach gospodarczych.

Ponadto Prezydent Miasta Poznań uczestniczy w spotkaniach o charakterze biznesowym (w tym udział w targach) na terenie Poznania, nie jest jednak prowadzony rejestr takich spotkań.

Pragnę nadmienić, że nie wszystkie odbyte spotkania owocują bezpośrednio pozyskiwaniem nowych inwestorów na terenie Miasta Poznania. Służą przede wszystkim nawiązywaniu i podtrzymywaniu relacji inwestorskich i biznesowych oraz promocji ofert Miasta (jak np. targi nieruchomości)

SŁUPSK:

Prezydent Robert Biedroń większość podróży służbowych odbywa w celach poszukiwania potencjalnych partnerów dla miasta. Jeżeli chodzi o wyjazdy, które stricte dotyczyły pozyskiwania partnerów (w tym np. firmy Ikea, Danfoss, Jeronimo Martins) było ich od początku kadencji ok. 25.

TYCHY:

W naszym mieście prezydent nie odbywa podróży w celu pozyskania potencjalnych inwestorów, bo właściwie nie mamy w mieście już wolnych terenów w Tychach pod inwestycje. Choć oczywiście współpracujemy ze tyską podstrefą KSSE i wspieramy działania przedsiębiorców działających w naszym mieście.

* SPROSTOWANIE: W dniu dzisiejszym (08.05.2018) do naszej Redakcji wpłynęło pismo z Urzędu Miasta w Braniewie odnośnie powyższego artykułu. Poniżej zamieszczamy treść sprostowania oraz wcześniejsze odpowiedzi Pani Burmistrz Braniewa w kontekście pytania jakie zadaliśmy 1 marca, którego treść zamieściliśmy w artykule.

Sprostowanie odpowiedz 1 odpowiedz 2

Komentarze

comments

Zobacz również

50031997_603144790124716_4722410112109510656_n (1)

Zmiana terminu Grand Prix

Szanowni Państwo w związku z wprowadzeniem w dniu jutrzejszym żałoby  narodowej pierwszy etap Grad Prix …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *