Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Chciała kupić szczeniaka – straciła ponad tysiąc złotych. Policjanci ostrzegają przed oszustami 
policja

Chciała kupić szczeniaka – straciła ponad tysiąc złotych. Policjanci ostrzegają przed oszustami 

Sprzedaż szczeniąt, opłata wartościowych paczek na lotniskach, pomoc finansowa amerykańskiemu żołnierzowi, który chce zacząć życie od nowa w Polsce, transport życiowego skarbu – to tylko niektóre z przykładów legend wykorzystywanych przez oszustów. Przestępców łączy jedno – żerując na ludzkich uczuciach i łatwowierności chcą jedynie wzbogacić się ich kosztem. Policjanci ostrzegają i apelują do wszystkich użytkowników Internetu o wzmożoną czujność podczas zakupów oraz w trakcie zawierania znajomości na portalach społecznościowych. 

Wczoraj (11.02.2019r.) do jednego z posterunków Policji zgłosiła się pewna kobieta informując, że została oszukana. Z relacji zgłaszającej wynikało, że na początku lutego br. na jednym z portali znalazła informację o sprzedaży szczeniąt chihuahua. Początkowo koszt transakcji miał wynieść 400 zł. Jak okazało się finalnie – kupująca straciła znacznie więcej. Sprzedawca korespondujący z pokrzywdzoną, podający się za mieszkańca Kamerunu, chciał wpłaty połowy sumy.

baner 750

Kobieta dokonała przelewu, a chwile później została powiadomiona, że musi zapłacić kolejne 200 zł bo inaczej nie otrzyma psa. Kiedy mężczyzna otrzymał żądaną kwotę napisał do pokrzywdzonej, że szczeniak jest na lotnisku w Berlinie i trzeba opłacić mu ubezpieczenie, a następnie szczepienie, grożąc, że jeśli tego nie uczyni to zostanie pociągnięta do odpowiedzialności za porzucenie zwierzęcia. I tak – 900 zł wpłynęło na konto sprzedawcy. Kiedy oszust zażądał kolejnych pieniędzy pokrzywdzona poinformowała go, że zgłosi sprawę na Policję. Po tej wiadomości kontakt z mężczyzną się urwał, a kobieta nie otrzymała szczeniaka, za którego zapłaciła.

Sprzedaż szczeniąt, opłata wartościowych paczek na lotniskach, pomoc finansowa amerykańskiemu żołnierzowi, który chce zacząć życie od nowa w Polsce, transport życiowego skarbu – to tylko niektóre z przykładów legend wykorzystywanych przez oszustów. Policjanci wciąż ostrzegają przed  zawieraniem internetowych znajomości i apelują do wszystkich o wzmożoną czujność. Przestępcy żerują na ludzkiej łatwowierności –  nie dajmy się oszukać ! Funkcjonariusze przestrzegają także przed wysyłaniem pieniędzy nieznajomym osobom, a także przesyłaniem swoich danych osobowych.

sierż. sztab.Jolanta Sorkowicz
Oficer prasowy KPP w Braniewie

Komentarze

comments

Zobacz również

art

Nie trać czasu na bieganie po Bankach… Eksperci z Luka Finance wytłumaczą Ci wszystko w sprawie kredytów

Wielu z nas nie ma czasu by przejść się po wielu Bankach i wyszukać odpowiednią …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

http://www.abiprint.pl/