Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Czy Burmistrz Tomasz Sielicki udzieli reprymendy dyrektorom i nauczycielom braniewskich szkół? Żadna szkoła nie zgłosiła się do konkursu dzieciakidorakiet.plǃ
dzieciaki

Czy Burmistrz Tomasz Sielicki udzieli reprymendy dyrektorom i nauczycielom braniewskich szkół? Żadna szkoła nie zgłosiła się do konkursu dzieciakidorakiet.plǃ

Przez kilka minionych tygodni trwała ogólnopolska akcja Banku BGŻ BNP Paribas Dzieciaki do Rakiet. Niestety mimo bardzo atrakcyjnych nagród żadna braniewska szkoła nie zgłosiła się do konkursu. W Elblągu dla przykładu zgłosiło się aż 8 szkół.

I jak w Braniewie ma być lepiej? Marazm wśród dyrektorów braniewskich szkół

W konkursie Banku nagrody może zgarnąć aż 70 szkół z Polski. Do wygrania jest profesjonalny sprzęt do gry w tenisa a z każdej szkoły 2 nauczycieli wychowania fizycznego za darmo mogą przejść przeszkolenie do nauki dzieci do gry w tenisa przez Polski Związek Tenisowy.

Zgłosić szkołę mógł dyrektor danej placówki, nauczyciel upoważniony przez Dyrektora lub rodzic również upoważniony przez dyrektora.

Termin zgłoszeń trwał do 31 października.

O akcji informowaliśmy zarówno na portalu BogatyElblag.pl oraz BogateBraniewo.pl

http://www.bogatyelblag.pl/zglosmy-szkoly-z-naszego-miasta-do-konkursu-dzieciaki-do-rakiet,92321.html

Zgłośmy szkoły z naszego miasta do konkursu „Dzieciaki do rakiet”

Efekt zgłoszeń. W Elblągu 8 szkół walczy o nagrody, w Braniewie żadna

Sądziliśmy, że tak fajny konkurs będzie fantastyczną okazją dla mniejszych miejscowości gdzie wiadomo budżety są o wiele skromniejsze niż w dużych miastach a wielu zarządzających placówkami oświatowymi narzeka na właśnie finanse.

http://www.bogatyelblag.pl/do-glosowania-w-konkursie-dzieciaki-do-rakiet-zglosilo-sie-az-8-elblaskich-szkol-dzieciaki-czekaja-na-wasze-wsparcie,93781.html

Jak jednak czytamy na stronie dzieciakidorakiet.pl wnioski są zupełnie inne. W Elblągu zgłosiło się do konkursu aż 8 szkół, w tym nawet Zespół Szkół Muzycznych. Poniżej lista szkół z Elbląga:

Szkoła Podstawowa nr 19 z Oddziałami Dwujęzycznymi – blisko 900 głosów
Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3 – prawie 400 głosów
Szkoła Podstawowa nr 4 – około 200 głosów
Szkoła Podstawowa nr 18
Szkoła Podstawowa nr 1
Szkoła Podstawowa nr 16
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych
Szkoła Podstawowa nr 14

Z Braniewa nie zgłosiła się żadna szkoła. Świadczy to o sporym marazmie wśród dyrektorów braniewskich szkół, którzy przecież pobierają pensje za to by nie tylko administrować placówką ale także jak każdy ambitny dyrektor czy to w urzędzie czy firmie prywatnej by wpływać na rozwój zarządzanego miejsca.

Nowy Burmistrz elekt Tomasz Sielicki rozpoczął dość aktywnie działanie na swoim profilu Facebookowym. Udzielił już pierwszego wywiadu dla nowego medium Braniewo Online, dość aktywnie też szuka wśród internautów pomysłów na Braniewo na 1 rok kadencji. Podobnie starała się czynić Burmistrz Monika Trzcińska, która również bardzo postawiła na kontakt w social media.

Zarządzanie miastem to jednak również sztuka tego by walczyć z brakiem energii wśród np. dyrektorów szkół. Powyższy przykład z konkursem dzieciakidorakiet.pl powinien dać nowemu Burmistrzowi Braniewa do myślenia, że na początku kadencji warto przyjrzeć się temu kto i w jaki sposób zarządza braniewskimi szkołami. Nawet gdy Burmistrz Tomasz Sielicki będzie działał ze zdwojoną siłą to w przypadku słabych kadr w urzędzie czy podległych mu placówkach efekty jego pracy mogą być niższe niż oczekują wyborcy.

Red.

Komentarze

comments

Zobacz również

Bez nazwy-1

Już 18 maja 2019 r VIII edycja rajdu rowerowego „Odjazdowy Bibliotekarz”

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie zaprasza  do udziału w VIII edycji rajdu Odjazdowy Bibliotekarz!  Komentarze …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *