Strona Główna / Finanse / Czy KGHM poda złe wyniki finansowe w najbliższą środę? – dlaczego zwolniono Prezesa KGHM…
kopalnia_odkrywkowa_franke_w_chile_3

Czy KGHM poda złe wyniki finansowe w najbliższą środę? – dlaczego zwolniono Prezesa KGHM…

Trzęsieniem ziemi można nazwać sytuację sobotniego zwolnienia Prezesa KGHM Radosława Domagalskiego- Łabędzkiego. Jest to o tyle dziwne, że kadencja kończyła mu się niedługo, bo pod koniec czerwca. Co jest powodem nagłej dymisji?

Poza prezesem stanowisko stracił również Michał Jezioro, wiceprezes ds. aktywów zagranicznych. Były już Prezes KGHM Pan Radosław Domagalski – Łabędzki był Prezesem od października 2016 roku.

W środę KGHM ma pokazać wyniki, jakie osiągnął w ostatnim czasie. W ostatnim czasie pojawiło się sporo informacji w Internecie, że nasz miedziowy gigant może wkrótce nawet upaść a wszystko przez bardzo nietrafioną inwestycję za rządów PO-PSL w Chile. Mówił o tym m.in. Witold Gadowski.

Na razie KGHM jest cały czas stabilną firmą, a spekulacje o upadłościach pewnie szybko się nie sprawdzą.

Portale podają jednak, że ustępujący Prezes nie sprostał oczekiwaniom. Jak donosi „DGP”, powód może być inny – zmiany kadrowe prowadzone przez prezesa od czasu przejęcia sterów w miedziowym konglomeracie. „Chodzi o to, że Domagalski-Łabędzki wymienił już wielu lokalnych działaczy kojarzonych z PiS niekoniecznie na tych, które rządzącej partii się podobały” – czytamy.

Kierowanie spółką powierzono wiceprezesowi Rafałowi Pawelczakowi.

Warto więc poczekać na środowe wyniki finansowe, by zobaczyć czy chodzi tylko o zmiany personalne, czy też w KGHM zaczynają się problemy finansowe, co byłoby bardzo złą wiadomością dla rządu PiS.

Red.

Komentarze

comments

Zobacz również

Elbląg (6)

Żołnierze 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie z życzeniami u Żołnierzy Armii Krajowej

Żołnierze 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie tuż przed Świętami Wielkiej Nocy odwiedzili weteranów Armii …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *