Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Dwa łosie wtargnęły na jezdnię – kierowca trafił do szpitala
32-142218

Dwa łosie wtargnęły na jezdnię – kierowca trafił do szpitala

Policjanci z Braniewa pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na trasie Braniewo-Grzechotki. Przed jadące BMW wtargnęły dwa łosie. Jedno ze zwierząt wpadło do wnętrza samochodu. Kierujący 25-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci apelują do wszystkich podróżujących o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach narażonych na wtargnięcie leśnej zwierzyny!

W nocy z poniedziałku na wtorek (14/15.10.2019) około godz. 2:30 oficer dyżurny braniewskiej jednostki został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na S-22. Na miejsce natychmiast wysłano funkcjonariuszy. Tam pomocy medycznej poszkodowanemu udzielało już pogotowie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że dwa łosie wtargnęły wprost przed jadące BMW. Jedno ze zwierząt wpadło do wnętrza pojazdu. Na skutek zderzenia 25-letni Rosjanin doznał licznych obrażeń ciała. Czynności w tej sprawie trwają.

baner 750

Trasy wędrówek zwierząt bardzo często przecinają ciągi komunikacyjne. Policjanci apelują o ostrożność na drogach przy pokonywaniu terenów zalesionych. Zdarzenie ze zwierzęciem takim jak łoś lub dzik może być bardzo niebezpieczne. Może wyrządzić szkody nie tylko materialne ale również zdrowotne dla uczestników ruchu drogowego. Jeśli widzimy zwierzę przy drodze, należy zwolnić, a nawet zatrzymać się, włączyć światła awaryjne, aby ostrzec innych kierowców.

 

mł.asp. Jolanta Sorkowicz
Oficer prasowy KPP w Braniewie

Komentarze

comments

Zobacz również

klinika art

OPERACJE ZAĆMY w ramach NFZ w Klinice Potocki

„W Klinice Potocki w Braniewie wykonywane są bezpłatne zabiegi operacji usunięcia zaćmy w ramach umowy …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *