Remi Dom Seniora
Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Dzielnicowy ruszył z pomocą bezdomnemu
policja1

Dzielnicowy ruszył z pomocą bezdomnemu

Szczęśliwie dla 57-latka zakończyła się kontrola dzielnicowego. Mroźny wieczór  bezdomny mężczyzna spędzał w przyczepie kempingowej. 57-latek był pijany i nie można było nawiązać z nim żadnego kontaktu. Tym razem pomoc przyszła w porę. Policjanci wciąż apelują – nie bądź obojętny na los drugiego człowieka ! 

Jak każdego roku, wraz ze spadkiem temperatur, policyjne działania ukierunkowane są na zapewnienie bezpieczeństwa osobom bezdomnym oraz samotnym. Podczas wczorajszej służby (02.12) dzielnicowy z posterunku Policji w Pieniężnie wspólnie z funkcjonariuszem straży granicznej postanowił skontrolować przyczepę kempingową, znajdującą się na terenie jednej z tamtejszych wsi. W środku, pod stertą ubrań i koców patrol zauważył mężczyznę. 57-latek był pijany, miał nierówny oddech i nie można było nawiązać z nim żadnego kontaktu. Dzielnicowy wezwał na miejsce pogotowie, które przetransportowało mężczyznę do szpitala. Po udzieleniu mu niezbędnej pomocy, funkcjonariusze w obawie o jego życie doprowadzili go do komendy, gdzie spędził noc.
Niskie temperatury powietrza często okazują się śmiertelne dla osób bezdomnych. Jeśli widzisz osobę, która może być narażona na wychłodzenie pomóż jej i nie bądź obojętny. Nasza reakcja, jeden telefon powiadamiający policjantów, może uratować komuś życie. Niby tak niewiele, a jednak…

sierż. sztab.Jolanta Sorkowicz
Oficer prasowy KPP w Braniewie

Komentarze

comments

Zobacz również

Elbląg (6)

Żołnierze 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie z życzeniami u Żołnierzy Armii Krajowej

Żołnierze 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie tuż przed Świętami Wielkiej Nocy odwiedzili weteranów Armii …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Remi Dom Seniora