Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Ekipa z browaru „Braniewo” pojechała pozbierać porzucone puszki i butelki
Bez nazwy-1

Ekipa z browaru „Braniewo” pojechała pozbierać porzucone puszki i butelki

– Braniewo od lat czerpie moc z żywiołów i dba o naturę, więc kiedy fan Braniewa Maciej wysłał nam zdjęcie zaśmieconego bunkra na półwyspie Helskim postanowiliśmy się tym zająć! – czytamy na portalu Piwo Braniewo. Ilość zebranych puszek i butelek była ogromna, łącznie uzbierano 11 worków butelek, 480kg stłuczki szklanej oraz 2 worki puszki aluminiowej!

Recykling, pro ekologia…to słowa, które codziennie powinny mieć wpływ na nasze zachowanie. Piękny przykład dali nam pracownicy braniewskiego browaru:

– Warto na co dzień pamiętać, że butelki zwrotne po profesjonalnym czyszczeniu, mogą być ponownie wykorzystane, a puszki wyrzucone do właściwych koszy, dzięki recyclingowi stają się opakowaniem przyjaznym środowisku. Za możliwość przeprowadzenia akcji i wszelką pomoc serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Wejherowo. Zdecydowanie sprzeciwiamy się wyrzucaniu śmieci w miejscach do tego nieprzeznaczonych, a miłośników Braniewa przekonujemy, że segregacja odpadów to pierwszy krok w dbaniu o nasze środowisko! – apeluje Rafał Węgrzyn, dyrektor Browaru w Braniewie.

Grafika w tle FB Parasol 2.0 (1)

Browar w Braniewie o zaśmieconym bunkrze na półwyspie helskim poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych jeden z fanów marki Braniewo. Pracownicy browaru podjęli spontaniczną decyzję o zorganizowaniu akcji sprzątania bunkra.

– Browar Braniewo położony jest w wyjątkowym miejscu na mapie polski, Warmia i pobliskie Mazury to miejsca, które słyną właśnie z niezwykłej przyrody. W browarze mamy jedną z najlepszych wód w Polsce – oligoceńską. Żyjąc w takim miejscu docenia się piękno przyrody, więc nie można pozostawać obojętnym. Dlatego gdy dostaliśmy zgłoszenie, nie zastanawialiśmy się, po prostu postanowiliśmy posprzątać- tłumaczy Rafał Węgrzyn dyrektor browaru w Braniewie.

Pracownikom browaru wystarczył jeden dzień, aby posprzątać bunkier na półwyspie helskim. W kilka godzin zebrano 11 worków butelek, 480 kg stłuczki szklanej oraz 2 worki puszki aluminiowej. Akcja sprzątania była możliwa dzięki pomocy Nadleśnictwa Wejherowo.

– Mężczyzna, który poinformował nas o dzikim wysypisku wysłał nam również współrzędne geograficzne bunkra. Żeby móc wjechać do lasu skontaktowaliśmy się z Nadleśnictwem Wejherowo, które z entuzjazmem przyjęło naszą inicjatywę, gdyby nie pomoc leśniczego, nie jestem pewien czy zdołalibyśmy odnaleźć bunkier ukryty pośród drzew – dodaje Rafał Węgrzyn.

Koszty uprzątnięcia i wywiezienia śmieci z nielegalnych leśnych wysypisk wynoszą rocznie blisko 20 mln zł. Łącznie z terenów zarządzanych przez Lasy Państwowe wywozi się każdego roku ponad 100 tys. m3 śmieci. Jesienią Polacy tłumnie ruszają do lasów na grzyby, warto brać przykład z postawy pracowników Browaru w Braniewie i przy tej okazji schylić się nie tylko po prawdziwka, ale również po plastikową reklamówkę.

Komentarze

comments

Zobacz również

IMG_0535

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury gotowy na wznowienie połączeń pasażerskich

Wprowadzony od 15 marca br. zakaz lotów pasażerskich w Polsce, już od 1 czerwca ulega …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

https://dragondeweloper.pl/