Wyrębek
Strona Główna / Aktualności / Polska i Świat / Elblążanin leci z reprezentacją Polski na Mistrzostwa Świata w Australii. Czy zdobędzie medal?
rocki1

Elblążanin leci z reprezentacją Polski na Mistrzostwa Świata w Australii. Czy zdobędzie medal?

Już w sierpniu odbędą się Mistrzostwa Świata w Rugby na wózkach w dalekiej Australii. W turnieju udział weźmie aż 12 zespołów. Po 8 latach przerwy awans uzyskała również reprezentacja Polski. W jej składzie znajdzie się elblążanin Rafał Rocki.

Trudna walka finansowa o możliwość wyjazdu na Mundial. Udało sięǃ

Rafał Rocki oraz jego koledzy z reprezentacji Polski w rugby na wózkach pokazują, że jest to sport dla twardzieli. Nie chodzi tu jednak tylko o siłę i kondycję na boisku, ale jak się okazuje sporo serca i ambicji, trzeba zostawić już na etapie przygotowań i to poza halą…

Gdyby Polacy usłyszeli, że Robert Lewandowski i jego koledzy tuż po awansie do Mistrzostw Świata, mają rozpocząć bój o walkę o fundusze na wyjazd na Mundial w Rosji, wszyscy złapaliby się z całą pewnością za głowę. Niestety taka sytuacja spotkała dzielnych polskich rugbistów, którzy po historycznym awansie po 8 latach przerwy mieli przed sobą kolejną barierę. Skąd wziąć środki na MŚ i daleki wyjazd do Australii…?

Rugbiści zorganizowali więc zrzutkę internetową i liczyli na wsparcie przyjaciół ludzi sportu, którzy rozumieją, co to jest wysiłek i walka sportowca. Uzbierać trzeba było ok. 400 tysięcy złotych. Na pomoc przyszła m.in. Fundacja słynnej aktorki Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, która wsparła kadrę w kwocie 50 000 złotych. Fundacja na co dzień pomaga osobom niepełnosprawnym, co udowodniła włączając się do celu zbiórki.

Środki udało się otrzymać również z Ministerstwa Sportu i Tursytyki oraz Fundacji PZU. Dużo pomogły również indywidualne wpłaty zwykłych osób, w tym elblążan, którzy hojnie wsparli rugbistów.

Wcześniej polscy rugbiści awans uzyskali w turnieju kwalifikacyjnym w Szwajcarii, gdzie znaleźli się w grupie z gospodarzem Szwajcarią oraz Kolumbią i Niemcami. Wygrali dwa spotkania, przegrali tylko jedno i awans stał się faktem.

Na Mistrzostwach Świata w Australii w kadrze zagra Rafał Rocki z Elbląga. Przed turniejem podzielił się z naszymi czytelnikami swoimi oczekiwaniami co do turnieju w Sydney:

„Kolejne Mistrzostwa Świata po 8 latach przerwy Reprezentacji Polski . Ciężką pracą i zaangażowaniem dopięliśmy awans do dwunastu najlepszych drużyn globu. Sam udział w turnieju i reprezentowanie naszego kraju jest dla nas wielkim zaszczytem i honorem. Rugby na wózkach na całym świecie jest coraz mocniej wspierane finansowo przez co poziom drużyn ze świata jest coraz wyższy. U nas w kraju póki co nie możemy liczyć na takie fundusze jak nasi rywale z MŚ. Mimo to jak każdy sportowiec nie opuszczamy głów, liczymy, że będziemy „czarnym koniem” turnieju choć realnie patrząc sporym sukcesem byłoby wstrzelenie się do grona drużyn z miejsc 5-8.”- mówi Rafał Rocki.

Skład Polski na Mistrzostwach Świata w Rugby na wózkach w Australii:

Krzysztof Kosider, Dominik Rymer, Tomasz Witkowski, Krzysztof Kapusta, Rafał Rocki, Paweł Szostak, Leszek Łachmanowicz, Łukasz Szałabski, Paweł Sierakowski, Arkadiusz Henicz, Izabela Sopalska-Rybak, Mateusz Wawczak,

https://www.2018wrwc.com/posts/teamlists

Grupa A:

Australia
Japonia
Szwecja
Nowa Zelandia
Dania
Irlandia

Grupa B:

USA
Kanada
Wielka Brytania
Francja
Kolumbia
Polska

Mecze Polaków:

5 sierpnia
Polska – Wielka Brytania

6 sierpnia
Polska – Kanada

7 sierpnia Kolumbia – Polska
Francja – Polska

8 sierpnia
USA – Polska

https://www.2018wrwc.com/schedule/

W sierpniu wszyscy gorąco trzymajmy kciuki za naszych rugbistów. Niezależnie od wyniku sportowego pokazali nam wszystkim, że nie ma rzeczy niemożliwych. Często uważamy, że wszystko nam się należy lub, że marzenia są tylko zarezerwowane dla nielicznych. Rugbiści pokazali, że nawet jeśli nie uzyskasz wystarczającego wsparcia od Państwa czy samorządu to i tak jest sporo osób w Polsce i na świecie, które potrafią docenić Twoją pasję w działanie i chęć przełamywania problemów i barier, którymi życie jest usłane każdego dnia.

Powodzenia Panowieǃ Wracajcie z medalem

Wywiad z Rafałem Rocki w programie w TVP Anny Dymna „Spotkajmy Się”

https://vod.tvp.pl/video/anna-dymna-spotkajmy-sie,rafal-rocki-08062018,37566694

Red.

Komentarze

comments

Zobacz również

Olsztyn 12.05.20194MBOT Święto brygady

Święto 4 Warmińko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej

Decyzją nr 15 z dnia 28 lutego 2018 roku, Minister Obrony Narodowej – Pan Mariusz …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyrębek