Strona Główna / Finanse / Firmy z warmińsko – mazurskiego mają szanse na duże dofinansowania. Zobacz czy to dotyczy Twojej firmy!
money

Firmy z warmińsko – mazurskiego mają szanse na duże dofinansowania. Zobacz czy to dotyczy Twojej firmy!

Wielu z nas narzeka, że mieszkamy w biednym województwie, jednak czasem nasze położenie geograficzne może okazać się sporym atutem. Szczególnie jeśli marzymy o wytwarzaniu produktu na rynki zagraniczne. Dzięki planowi Mateusza Morawieckiego firmy z Polski Wschodniej mają szanse na spore dofinansowania.

Nowy plan Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju zakłada przeznaczenie 100 milionów złotych na wsparcie przedsiębiorców z Polski Wschodniej, którzy planują zagraniczną ekspansję.

Nabór wniosków rozpocznie się 27 lutego 2018 roku i potrwa do 29 marca.

Wiceminister w resorcie inwestycji i rozwoju Adam Hamryszczak, cytowany w komunikacie, wskazał, że „intensyfikacja działalności eksportowej i inwestycyjnej polskich przedsiębiorstw jest jednym z ważnych wyzwań wskazanych w Planie premiera Morawieckiego”. „Potencjał firm z Polski Wschodniej do ekspansji zagranicznej jest bardzo duży. Wiele wyróżniających się pod względem jakości produktów i usług czeka na swoją szansę na zagranicznych rynkach. Wierzę, że z pomocą Programu Polska Wschodnia będzie to łatwiejsze” – ocenił.

Firmy mają szansę uzyskać aż do 800 tysięcy złotych. Dofinansowanie maksymalnie do 85% wartości projektu. Na co będzie można wydać te środki? Ministerstwo zapowiada, że m.in. na udział w szkoleniach, wytworzenie materiałów reklamowych i promocyjnych, a także przygotowanie badań i testów produktów przeznaczonych na zagraniczne rynki.

W konkursie mogą uczestniczyć mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego.

Wygląda więc na to, że nasi przedsiębiorcy mają szansę na uzyskanie solidnych grantów. Warto przyjrzeć się programowi już dziś by nie zostać uprzedzonym przez konkurencję.

Red.

Komentarze

comments

Zobacz również

Bosaoplakat

Wieczór autorski w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Bogumiłą Salmonowicz i promocję …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Remi Dom Seniora