Strona Główna / Finanse / Fundacja o. Tadeusza Rydzyka ma otrzymać 12 milionów złotych z rządu. Atakowanie o. Tadeusza Rydzyka jest absurdem!
geoterm

Fundacja o. Tadeusza Rydzyka ma otrzymać 12 milionów złotych z rządu. Atakowanie o. Tadeusza Rydzyka jest absurdem!

W ostatnim czasie polała się kolejny raz fala hejtu na o. Tadeusza Rydzyka. Wszystko za sprawą Maybachów otrzymanych rzekomo od bezdomnego. Atak na księdza trwa jednak od lat, lecz czy jest on słuszny? Czy tylko że ktoś jest księdzem, ma być wykluczony poza nawias i nie ma możliwości jak inni mieszkańcy i przedsiębiorcy korzystać z różnego rodzaju dotacji i innych przywilejów publicznych? Chyba nie.

Finanse fundacji o. Tadeusza Rydzyka drażnią miliony Polaków. Najnowszy news z „Super Express” mówi o tym, że jego fundacja ma otrzymać kolejne 12 milionów złotych dofinansowania dla toruńskiej geotermii.

Wcześniej fundacja miała otrzymać w 2016 roku 27 milionów złotych nawiercenia, a kolejno 19,5 miliona złotych na budowę ciepłowni.

Jak poinformował „SE” Sławomir Kmiecik, rzecznik prasowy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, na położenie rur z ciepłowni do szkoły przyznano dotację w wysokości 4 mln zł. Kolejne 8,3 miliona przyznano na ułożenie ponadpięciokilometrowego odcinka rur. Tymi rurami popłynie ciepło do toruńskich mieszkań.

Zakonnik i jego fundacja jak pisze gazeta, ma na tym zarabiać blisko kilkadziesiąt milionów złotych rocznie. Torunianie być może zaoszczędzą na tej inwestycji sporo pieniędzy, które przecież mogą wpompować w polską gospodarkę.

Nasze Państwo od lat potrafiło topić grube miliony w nierentowne projekty lub takie, które nigdy nie miały prawa zarobić ani złotówki. Jeśli fundacja o. Tadeusza Rydzyka ma szansę zyskać rentowny biznes, który wspomoże życie mieszkańców Torunia to dlaczego mamy patrzeć na to źle i negatywnie. Wydaje się przecież, że jest to o wiele lepsze niż inwestycje polskiej spółki KGHM w nierentowne złoża z Chile, które przez 2 lata przyniosły aż 7,5 miliarda złotych strat.

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sierra-gorda-kghm-kopalnia-chile-wyniki,163,0,2355875.html

O wiele lepszym jest bowiem wspieranie fundacji T. Rydzyka, który ma szanse na dochodowy biznes niż wydawanie np. państwowych pieniędzy na giganta KGHM. Co z tego, że to wielka spółka, skoro lepszym przedsiębiorcą, który potrafi obrócić pieniądze, jest od speców z KGHM, skromny o. Tadeusz Rydzyk i jego fundacja.

Oby więcej takich zaradnych księży a Polska może być tylko i wyłącznie bogatsza.

A na koniec oczywiście to, co mówi Pismo Święte, czyli nie zajmujmy się czyimś portfelem, a skupmy się na swoich finansach. Bogactwo nigdzie w Piśmie Świętym nie jest zakazane, natomiast złe słowa i oskarżenia wobec innych nie są już z całą pewnością wychwalane.

„Istnieje złoto i mnóstwo korali, lecz klejnotem najcenniejszym są roztropne wargi” Przyp. 20, 15

Red.

foto:  geotermia-uniejow.pl

Komentarze

comments

Zobacz również

Bosaoplakat

Wieczór autorski w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Bogumiłą Salmonowicz i promocję …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *