Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Funkcjonariusze rozmawiali z młodzieżą o policyjnej rekrutacji 
20190311_080759

Funkcjonariusze rozmawiali z młodzieżą o policyjnej rekrutacji 

Ile wynoszą policyjne zarobi ? Jak wymogi spełnić, by zostać policyjnym przewodnikiem psa? Czy każdy może jeździć nieoznakowanym radiowozem ? Na te i na wiele innych pytań związanych z policyjnym zawodem odpowiadali funkcjonariusze podczas spotkania z klasą maturalną. 

Dzisiaj (11.03.2019r.) w ramach zajęć z doradztwa zawodowego funkcjonariusze z braniewskiej komendy spotkali się z uczniami klasy maturalnej, by przybliżyć im różne aspekty policyjnej służby. W trakcie prelekcji młodzież została zapoznana z procedurą rekrutacji, każdy uczeń otrzymał także informacyjną broszurkę dotyczącą doboru do Policji. Maturzyści chętnie zadawali pytania funkcjonariuszom. Młodzież ciekawiła m.in. wysokość policyjnego wynagrodzenia, czy dalszy służbowy rozwój w roli przewodnika psa.

baner 750

Funkcjonariusze podkreślali, że praca w Policji choć wymagająca – to daje naprawdę dużo satysfakcji, na co dzień przecież niesie się pomoc drugiemu człowiekowi.
Ty też możesz pełnić tak ciekawą służbę – wstąp do Policji i zostań jednym z nas! Więcej szczegółowych informacji na temat tego, jak zostać policjantem, można przeczytać i zobaczyć na naszej stronie poświęconej temu zagadnieniu.

sierż. szt.Jolanta Sorkowicz
Oficer prasowy KPP w Braniewie

Komentarze

comments

Zobacz również

564f0812cb044

Protesty „żółtych kamizelek” psują wyniki francuskich firm. Auchan utracił 140 milionów euro dochodów

Francja i protesty „żółtych kamizelek” są śledzone przez wielu w Europie. Walczący chcą poprawy warunków …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *