Strona Główna / Finanse / Ilu Ukraińców jest w Polsce? Gdzie mieszka ich najwięcej? Z jakich banków korzystają najchętniej? – zobacz raport
building-2762319_960_720

Ilu Ukraińców jest w Polsce? Gdzie mieszka ich najwięcej? Z jakich banków korzystają najchętniej? – zobacz raport

Od kilku lat trwa spora imigracja zarobkowa mieszkańców Ukrainy do Polski. Przypomina to falę emigracji Polaków na Wyspy. A jak to wygląda w liczbach? – postanowiła to sprawdzić firma Selectivv, który możemy znaleźć na stronie bankier.pl

Więcej mężczyzn niż kobiet

Firma Selectivv przeprowadziła niezwykle ciekawe badanie, analizując dane o użytkownikach telefonów komórkowych, aplikacji internetowych. By zebrać dane, badano posiadaczy karty SIM polskiego operatora, ale posiadającego ustawiony język rosyjski lub ukraiński, które jednocześnie przynajmniej raz były na terenie Ukrainy w 2018 roku i zmieniły polską kartę na ukraińskiego operatora.

baner 2

Po zebraniu danych wynika, że w Polsce przebywa 1,25 miliona Ukraińców. Największe skupiska osób pochodzących zza wschodniej granicy to Warszawa, Wrocław, Poznań, Trójmiasto, Lublin i Katowice. W Warszawie szczególną popularnością wśród Ukraińców cieszą się Praga, Ursynów oraz Wesoła i okolice miasta – Sulejówek.

Spore rzesze Ukraińców przebywają również koło Radomia.

Więcej jest mężczyzn w skali kraju, 56%. Co jednak ciekawe w większych miasta przewagę mają Ukrainki.

Banki, które najbardziej korzystają na nowych klientach zza Wschodu to PKO BP, Pekao SA i Mbank. Tu najwięcej Ukraińców korzysta z aplikacji mobilnych.

67 proc. osób z Ukrainy przebywających w Polsce jest w wieku reprodukcyjnym. W wieku 21-30 lat jest 38 proc. Ukraińców i Ukrainek, a w wieku 31-40 lat – 29 proc. Mniej liczna jest populacja osób w wieku 41-50 lat i wynosi ok. 15 proc.

Czy zatem w związku z wyjazdami Polaków w naszym kraju coraz większy procentowy udział będą stanowili obywatele Ukrainy?

Red. źródło Bankier.pl

Komentarze

comments

Zobacz również

564f0812cb044

Protesty „żółtych kamizelek” psują wyniki francuskich firm. Auchan utracił 140 milionów euro dochodów

Francja i protesty „żółtych kamizelek” są śledzone przez wielu w Europie. Walczący chcą poprawy warunków …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Remi Dom Seniora