Remi Dom Seniora
Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Jak Braniewo będzie obchodzić 101 rocznicę odzyskania Niepodległości Polski. Znamy program
polska_narodowa

Jak Braniewo będzie obchodzić 101 rocznicę odzyskania Niepodległości Polski. Znamy program

Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął. Po 120 latach prysły kordony. Nie ma „ich”. Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! Własne państwo! Na zawsze! Chaos? To nic. Będzie dobrze. Wszystko będzie, bo jesteśmy wolni od pijawek, złodziei, rabusiów, od czapki z bączkiem, będziemy sami sobą rządzili. (…) Cztery pokolenia nadaremno na tę chwilę czekały, piąte doczekało.” – opisał moment wielkiego wzruszenia i entuzjazmu premier Jędrzej Moraczewski. W tym roku przypada 101. rocznica odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Zobacz jak poszczególne Braniewo zaangażuje się w obchody Święta.

123 lata pod zaborami… 11 Listopada 1918 dał Polakom odetchnąć choć na chwilę…

Po 123 latach życia pod zaborami, Polska zaczęła stawać się krajem wolnym. Tak, wydawało się wszystkim, w listopadzie 1918 r. Niestety jak dobrze wiemy Polska w kolejnych kilkudziesięciu latach musiała stawić opór  totalitarnym systemom niemieckim i radzieckim. Gdyby jednak nie sukces w 1918 roku, siły jakiej nabraliśmy w tamtych latach, Polakom trudniej byłoby walczyć o wolność w kolejnych latach XX wieku.

Dlatego też 11 listopada 1918 roku to bardzo ważna data w życiu każdego z nas. Nasz dzisiejszy świat, ojczyzna, język i narodowa duma mogłyby być inne, gdyby nie marszałek Józef Piłsudski i miliony walczących Polaków- patriotów.

W tym roku przypada 101. rocznica upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w całej Polsce organizowana jest akcja „Niepodległa do hymnu”. Polacy zbiorą się we wskazanym miejscu i odśpiewają hymn.

„Niepodległa do hymnu” to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, zapoczątkowane rok temu na setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Chcemy przenieść tę nową tradycję na kolejne stulecie i dać wszystkim możliwość zaśpiewania hymnu wspólnie z bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami.

Pomysłodawcą i koordynatorem akcji „Niepodległa do hymnu” jest Biuro Programu „Niepodległa”.

Już 8 listopada mieszkańcy Braniewa odśpiewają hymn państwowy. Reszta obchodów 11 listopada

W Braniewie z inicjatywy placówek oświatowych mieszkańcy odśpiewają hymn narodowy w piątek 8 listopada 2019 roku, o godz. 11:11 w Amfiteatrze im. Henryka Mrozińskiego. Wspólnie zadbajmy o frekwencję właściwą tak ważnemu świętu narodowemu – gorąco apeluje i zaprasza do obchodów Święta Niepodległości Burmistrz Tomasz Sielicki

braniewo niepodlegla

Z kolei 11 listopada Burmistrz oraz Starosta braniewski zapraszają wszystkich mieszkańców na następujący program obchodów tej ważnej rocznicy:

9:30 Msza św. w intencji Ojczyzny w Bazylice Mniejszej pw. św. Katarzyny w Braniewie z udziałem pocztów sztandarowych

10:30 Przemarsz  i złożenie wieńców na Rondzie gen. Andersa i Skwerze Sybiraków

11:00 Uroczysta Akademia w Braniewskim Centrum Kultury

plakat niepodleglosci

Komentarze

comments

Zobacz również

art

Nie trać czasu na bieganie po Bankach… Eksperci z Luka Finance wytłumaczą Ci wszystko w sprawie kredytów

Wielu z nas nie ma czasu by przejść się po wielu Bankach i wyszukać odpowiednią …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Remi Dom Seniora