Remi Dom Seniora
Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Jak zostać morsem? Jakie to uczucie wejść do lodowatej wody? Przeprowadziliśmy wywiad z Braniewskimi Morsami
15025674_887221558044888_1268199219617567888_o

Jak zostać morsem? Jakie to uczucie wejść do lodowatej wody? Przeprowadziliśmy wywiad z Braniewskimi Morsami

Dla niektórych woda latem jest za zimna, żeby się w niej kąpać – a inni uwielbiają kąpiele przy minusowych temperaturach. Czy można to nazwać pasją, wręcz uzależnieniem? Jakie są zalety morsowania? Przeprowadziliśmy wywiad z Braniewskimi Morsami, w którym Pani Maja Karpowicz udzieliła nam odpowiedzi na kilka pytań.

– Ile osób stanowi braniewską grupę morsów i w jakim wieku? Czy jest tak, że ktoś kto morsuje, zaraża tym inne osoby? :)

Oficjalnie jest nas ponad 40 osób stowarzyszenia, ale są jeszcze osoby dochodzące, w wieku: najmłodsza jest uczennica szkoły podstawowej, a najstarsza około 65 lat, oczywiście morsowaniem zaraża się innych. Mnie osobiście zaraził mój chłopak

– Jak zostać morsem? Z pewnością trzeba poczynić wcześniejsze przygotowania…

Żeby zostać morsem nie trzeba się jakoś szczególnie przygotowywać oczywiście osoby starsze albo chore na serce powinny skonsultować to ze swoim lekarzem. Celem morsowania jest super zabawa i zahartowanie – zimą nie chorujemy, ale sama wiem po sobie że jak opuściłam dwie niedziele kąpieli, to byłam podziębiona, ale to tez pewnie zależy od organizmu.

– Jaki jest cel morsowania? Czy można je nazwać pasją i traktować jako formę relaksu?

To z czego my foczki jesteśmy zadowolone to jędrne ciało Z czystym sumieniem stwierdzam ze morsowanie to relaks. Spotykamy się w naszym gronie podczas kąpieli – rozmawiamy, śmiejemy się, ogólnie jest bardzo miło. No i jak ktoś zacznie się kapać to nie może przestać. Z roku na rok jest nas więcej.

– Jakie to uczucie wejść do lodowatej wody, może nawet gdy pada deszcz lub śnieg?

Pierwsza chwila do wody jest lekkim szokiem ale po kilku sekundach przechodzi i czujemy się jak ryby w wodzie

– Jak długo można się kąpać w lodowatej wodzie? Czy istnieje niebezpieczeństwo jeśli ktoś by przesadził z kąpielą?

Jeśli chodzi o pogodę to oczywiście najlepszy jest dla nas przerębel i mróz, ale gdy pada śnieg czy deszcz to także się kapiemy. Osoby które wchodzą do wody po raz pierwszy, to wchodzą na około 3 min, a już kolejne kąpiele trwają od 5 do 10 min. Oczywiście nie można przesadzać z czasem kąpieli bo można wyziębić organizm – sama tego doświadczyłam.

– Czy braniewskie morsy to także bliskie sobie osoby, które spotykają się na piwo/ kawę/ herbatę?

Wszyscy się znamy nie tylko z morsowania. Przychodzą nawet całe rodziny, mąż z żona i dziećmi, koledzy, koleżanki.

– Wiele osób narzekało latem, że woda w Bałtyku jest za zimna, by się kąpać. A jak to było w waszym przypadku – czy nie okazała się zbyt gorąca?

Jeśli chodzi o kąpiele latem to chyba temperatura nie ma żadnego wpływu – pisze jak ja to odczuwam. Ani nie jest za zimna, ani za gorąca Taka jak dla każdego, ale my osobiście wolimy kapać się zima

Komentarze

comments

Zobacz również

50031997_603144790124716_4722410112109510656_n (1)

Zmiana terminu Grand Prix

Szanowni Państwo w związku z wprowadzeniem w dniu jutrzejszym żałoby  narodowej pierwszy etap Grad Prix …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *