Strona Główna / Finanse / Jakie auta chcą kupować Polacy? Diesel traci na popularności
kolor-auta

Jakie auta chcą kupować Polacy? Diesel traci na popularności

Jeszcze kilka lub kilkanaście lat temu Polscy zachwycali się silnikami diesel. Najnowsze badanie „Finansowy Barometr ING” pokazuje, że ten trend odchodzi do lamusa.

Jak wynika z badania, aż 57% Polaków rozważyłoby zakup przede wszystkim samochodu z silnikiem benzynowym. 45%, zaś myśli o zakupie hybrydowego silnika. Z kolei 36% Polaków planuje zakupić samochody z silnikiem diesel. Najmniejszą popularnością cieszą się, póki co samochody elektryczne, tu zakup rozważa zaledwie 32% Polaków.

Co ciekawe do zakupu aut elektrycznych Polaków przekonują ulgi podatkowe czy niższe koszty eksploatacyjne niż pozytywny wpływ na środowisko.

A ile Polaków posiada swój własny samochód? Okazuje się, że jest to 67% Polaków. Co ciekawe aż 54% Polaków lubi siedzieć za kierownicą. Dla porównania na Wyspach Brytyjskich prowadzić auto lubi zaledwie 32% kierowców.

Red.

Komentarze

comments

Zobacz również

wybory art wyborczy

Tylko Tomasz Sielicki oraz Zbigniew Dalak wznieśli się ponad podziały w mieście! – Reszta nie umiała powiedzieć dobrego słowa o swoich wyborczych rywalach

PYTANIA W TRYBIE WYBORCZYM to nasza nowa akcja na czas kampanii samorządowej. Kandydaci na Burmistrza …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *