Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Jedna emotikona i od razu humor się poprawia!
WP_20170725_09_42_50_Pro

Jedna emotikona i od razu humor się poprawia!

W niektórych miastach jak np. Bratysława stosowane są naklejki uśmiechniętych emotikon. Mają one na celu obniżenie naszych nerwów w wymagających cierpliwości sytuacjach, kiedy np. stoimy w korku, bo akurat są roboty drogowe na danym odcinku. Łatwiej nam również ustąpić pierwszeństwa autobusowi, kiedy na jego tyle widzimy uśmiech i podziękowanie. Czy Braniewo zapożyczy pomysł z emotikonami?

Kiedy jedziemy do obcego miasta, to od tego, jak będziemy się w nim czuli, zależy, chociażby klimat i panująca atmosfera. Dużą rolę, podobnie jak w domu odgrywają szczegóły. Uważamy, że tego typu znaczki są świetnym pomysłem, by ocieplić atmosferę Braniewa. Przyjezdni z pewnością by rozmawiali i zapamiętali je jako bardzo radosne.

Oto przykładowe emotikonki, z którymi możemy spotkać się w Bratysławie:

WP_20170725_09_42_50_Pro

Proszę wpuść mnie – dziękuję

WP_20170724_12_05_35_Pro

 Dziękujemy za cierpliwość,Robimy to dla was

WP_20170724_19_54_12_Pro

Przepraszamy za tymczasowe nieprzyjemności

Pomysł wprowadzenia emotikon byłby też świetny dla samych mieszkańców Braniewa. Od wielu lat braniewianie denerwują się na nieustanne remonty i objazdy na drogach. Do niedawna odbywały się remontu i utrudnienia przy ul. Moniuszki, Traugutta czy Dembińskiego.
Gdyby na ulicach braniewskich podczas remontów były obecne takie wesołe emotikony, nerwy wśród mieszkańców byłyby zdecydowanie mniejsze.

Emotikony można by było zastosować również w braniewskich autobusach. Wydaje się, że na młodsze pokolenie lepiej działałby nowoczesny znaczek dziękujący za ustąpienie miejsca osobie starszej niż tradycyjny znak informacyjny, jaki jest obecnie.

Może warto zapożyczyć pomysł z Bratysławy i okleić nasze miasto takimi emotikonami i napisami? Od razu zrobiłoby się przyjemniej.

Czy Braniewo zechce zapożyczyć pomysł? Co na to braniewscy Radni i władze miasta?

Red.

Komentarze

comments

Zobacz również

Elbląg (6)

Żołnierze 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie z życzeniami u Żołnierzy Armii Krajowej

Żołnierze 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie tuż przed Świętami Wielkiej Nocy odwiedzili weteranów Armii …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *