abimex
Strona Główna / Polecamy / Już wkrótce na naszym portalu relacja z Czarnobyla. Jak wygląda życie po 30 latach? – Rusza FOTO MISJA
fotomisja-grafika-1

Już wkrótce na naszym portalu relacja z Czarnobyla. Jak wygląda życie po 30 latach? – Rusza FOTO MISJA

Każdy z nas żyje wszystkim co dzieje się wokół nas w naszych miejscowościach. Jednak 30 lat temu tragedia jądrowa i skażenie radioaktywne po awarii w Czarnobylu mimo odległości wielu setek kilometrów miało wpływ na życie wszystkich Polaków.

Kociewiacy ruszają z FOTO MISJĄ Czarnobyl – specjalnie dla Was pokażemy każdy dzień z wyprawy

Foto Misja Czarnobyl to inicjatywa 6 osób związanych z Kociewiem. Jednym z liderów misji będzie Marek Kłos.

Wyjazd planowany jest na maj 2017 roku. 6 śmiałków zdecyduje się pokazać teraźniejszość wymarłej miejscowości Prypeć. To właśnie tam 30 lat temu doszło do największej w historii tragedii jądrowej i skażenia radioaktywnego dla całej Europy. Te dni wstrząsnęły całym światem. Zdaniem raportu Forum Czarnobyla (w skład którego wchodziło WHO i ONZ), bezpośrednio w wyniku katastrofy zmarło 31 osób, ponad 200 zachorowało na chorobę popromienną, a z otaczających elektrownię terenów w promieniu 30 km ewakuowano ponad 350 tys. ludzi, tworząc zamkniętą strefę ochronną.

W wyniku awarii skażeniu promieniotwórczemu uległ obszar od 125 000 do 146 000 km² terenu na pograniczu Białorusi, Ukrainy i Rosji, a wyemitowana z uszkodzonego reaktora chmura radioaktywna rozprzestrzeniła się po całej Europie.

FOTO Misja Czarnobyl będzie wyprawą fotografów i filmowców, którzy pokażą jak wygląda codzienne życie obecnych mieszkańców Prypecia.

Już dziś wszyscy wiemy, że ta wyprawa będzie bacznie śledzona przez wielu z nas.

Szczególnie miło poinformować nam, że nasz portal BogatyStarogard.pl objął wyprawę swoim patronatem. Mieszkańcy naszego miasta będą mogli śledzić wyprawę z bliska.

Najważniejsze fragmenty przedstawimy również mieszkańcom Braniewa oraz Elbląga na naszych portalach bogatyelblag.pl i bogatebraniewo.pl

Jeśli chcesz nawiązać współpracę z Foto Misja lub zostać sponsorem wyprawy skontaktuj się poprzez Facebook:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100014150807884&fref=ts

lub skontaktuj się z naszą Redakcją: redakcja@bogatystarogard.pl

fotomisja

Komentarze

comments

Zobacz również

connection-4884862_1920

W naszym województwie więcej wyzdrowień niż zakażeń

Za nami kolejny tydzień walki z koronawirusem. Jeśli chodzi o nasze województwo mamy dobre informacje. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *