Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Kierował pojazdem pod działaniem alkoholu oraz narkotyków – został zatrzymany
alkomat

Kierował pojazdem pod działaniem alkoholu oraz narkotyków – został zatrzymany

Policjanci z Pieniężna w miniony weekend zatrzymali do kontroli kierującego, który wsiadł do pojazdu pod działaniem alkoholu i narkotyków.

W sobotę ( 24.03.2018 r.) w godzinach wieczornych policjanci na ul. Sienkiewicza w Pieniężnie, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki BMW, 26- letniego mieszkańca Pasłęka. Funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu od kierującego i przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu, które wykazało że kierujący ma blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Podczas kontroli policjanci ujawnili zawiniątko, w którym znajdował się susz roślinny. Użyty wobec 26-latka tester wykazał, iż znajduję się pod działaniem marihuany.

Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, a następnie zatrzymano go w policyjnej celi. Następnego dnia 26-latek usłyszał zarzuty w postaci świadczenia pieniężnego w wysokości 5 tys. złotych, grzywny w wysokości 120 stawek dziennych po 20 zł każda oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres 3 lat.

Przypomnijmy, że kto znajdując się w stanie nietrzeźwości, tj. pow. 0,5 ‰ alkoholu lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

DS

Komentarze

comments

Zobacz również

wybory art wyborczy

Tylko Tomasz Sielicki oraz Zbigniew Dalak wznieśli się ponad podziały w mieście! – Reszta nie umiała powiedzieć dobrego słowa o swoich wyborczych rywalach

PYTANIA W TRYBIE WYBORCZYM to nasza nowa akcja na czas kampanii samorządowej. Kandydaci na Burmistrza …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *