Remi Dom Seniora
Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Kierował pojazdem pod działaniem alkoholu oraz narkotyków – został zatrzymany
alkomat

Kierował pojazdem pod działaniem alkoholu oraz narkotyków – został zatrzymany

Policjanci z Pieniężna w miniony weekend zatrzymali do kontroli kierującego, który wsiadł do pojazdu pod działaniem alkoholu i narkotyków.

W sobotę ( 24.03.2018 r.) w godzinach wieczornych policjanci na ul. Sienkiewicza w Pieniężnie, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki BMW, 26- letniego mieszkańca Pasłęka. Funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu od kierującego i przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu, które wykazało że kierujący ma blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Podczas kontroli policjanci ujawnili zawiniątko, w którym znajdował się susz roślinny. Użyty wobec 26-latka tester wykazał, iż znajduję się pod działaniem marihuany.

Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, a następnie zatrzymano go w policyjnej celi. Następnego dnia 26-latek usłyszał zarzuty w postaci świadczenia pieniężnego w wysokości 5 tys. złotych, grzywny w wysokości 120 stawek dziennych po 20 zł każda oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres 3 lat.

Przypomnijmy, że kto znajdując się w stanie nietrzeźwości, tj. pow. 0,5 ‰ alkoholu lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

DS

Komentarze

comments

Zobacz również

50031997_603144790124716_4722410112109510656_n (1)

Zmiana terminu Grand Prix

Szanowni Państwo w związku z wprowadzeniem w dniu jutrzejszym żałoby  narodowej pierwszy etap Grad Prix …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *