Strona Główna / Męski Świat / Kierowco – od października nie będziesz musiał mieć przy sobie dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia polisy OC
cars

Kierowco – od października nie będziesz musiał mieć przy sobie dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia polisy OC

Od 1 października wchodzi w życie ustawa Ministerstwa Cyfryzacji, która mówi o tym, że posiadanie przy sobie dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz poświadczenia polisy OC nie będzie już obowiązkowe. Do tej pory mandat za brak dokumentów łącznie wynosił 250 zł.

Dowód rejestracyjny i poświadczenie OC nie będę już obowiązkowe, policjanci sprawdzą zawarte w tych dokumentach dane, w Centralnej Ewidencji Pojazdów. Jednak w dalszym ciągu będziemy musieli okazywać prawo jazdy. Za jego brak grozi mandat w wysokości 50 zł.

baner 750

A co w przypadku gdy pojazd nie spełnia wymagań technicznych i musi zostać zatrzymany dowód rejestracyjny?

Do tej pory dokument był zatrzymywany fizycznie. Natomiast od 1 października 2018 r. w przypadku, gdy pojazd nie spełnia wymagań ochrony środowiska, zagraża bezpieczeństwu lub porządkowi ruchu drogowego uprawniony organ odnotuje zatrzymanie dokumentu w systemie informatycznym. Informacja o zatrzymaniu ma być przekazana do Centralnej Ewidencji Pojazdów, a kierujący otrzyma, jak dotychczas, pokwitowanie. – czytamy na rp.pl

Internauci zastanawiają się już, co będzie w przypadku stłuczki. Do tej pory czasami wystarczyło spisać oświadczenia. Natomiast teraz, bez dokumentów nie będzie to możliwe i obowiązkiem stanie się wzywanie policji, a to wiąże się z nałożeniem mandatu na sprawcę kolizji.

Komentarze

comments

Zobacz również

Bez nazwy-1

Już 18 maja 2019 r VIII edycja rajdu rowerowego „Odjazdowy Bibliotekarz”

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie zaprasza  do udziału w VIII edycji rajdu Odjazdowy Bibliotekarz!  Komentarze …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *