Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Kierownik braniewskiego ogniwa ruchu drogowego sędzią w powiatowych eliminacjach Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego 
Turniej Motoryzacyjny

Kierownik braniewskiego ogniwa ruchu drogowego sędzią w powiatowych eliminacjach Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego 

Powiatowy etap Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego już za nami. Asp. Maciej Suchecki z braniewskiej komendy wystąpił w roli głównego sędziego zawodów. Celem tego typu zmagań jest przede wszystkim popularyzacja wśród uczniów obowiązujących przepisów z zakresu ruchu drogowego. Zwycięzcy  będą teraz reprezentować powiat braniewski  w finale wojewódzkim.

W Zespole Szkół Zawodowych w Braniewie odbył się finał powiatowego etapu Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. W rywalizacji brały udział trzyosobowe zespoły, które zwyciężyły w zmaganiach szkolnych. Wszyscy zawodnicy rozwiązywali test z przepisów ruchu drogowego oraz historii polskiej motoryzacji.

baner 2

W kolejnym etapie konkursu młodzież musiała udzielić pomocy medycznej osobie poszkodowanej oraz wykazać się praktycznymi umiejętnościami na placu manewrowym. Uczestnicy zmagali się m.in. z jazdą sprawnościową samochodem z zamontowanym „talerzem Stewarta”. Kierownik ogniwa ruchu drogowego wystąpił w roli głównego sędziego całego turnieju. Drużyną, która uzyskała najlepszy wynik w końcowej klasyfikacji była reprezentacja z  Zespołu Szkół Zawodowych w Braniewie. Zwycięzcy będą reprezentować teraz powiat braniewski w finale wojewódzkim.

Celem przeprowadzanych turniejów jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego oraz wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy medycznej.

Komentarze

comments

Zobacz również

urzed olsztyn 600 300

Zarząd województwa z absolutorium i wotum zaufania

Sejmik województwa zatwierdził sprawozdanie z wykonania budżetu województwa za ubiegły rok oraz udzielił wotum zaufania …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *