Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem. Ograniczenie wychodzenia z domu do minimum. Zgromadzenia do maksymalnie 2 osób.
coronavirus-4914026_1920

Kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem. Ograniczenie wychodzenia z domu do minimum. Zgromadzenia do maksymalnie 2 osób.

Dziś podczas konferencji prasowej Premier Mateusz Morawiecki wprowadził nowe ograniczenia w związku z epidemią koronawirusa. Począwszy od 25 marca do 11 kwietnia wprowadzone zostają ograniczenia w przemieszczaniu się, w tym poruszaniu się komunikacją miejską. Wyjścia z domu mają zostać ograniczone do absolutnego minimum, jakim są wyjścia po zakupy żywnościowe, wyprowadzenie psa, wizyta w aptece lub u lekarza oraz wyjście do pracy. Będzie można przemieszczać się również w celu pomocy osobom starszym lub w innej potrzebie.

Jednocześnie wprowadzone zostają ograniczenia, jeśli chodzi o przemieszczani się. Poruszać mogą się maksymalnie 2 osoby. Ograniczenia wprowadzone zostaną również jeśli chodzi o komunikację zbiorową. W pojazdach będzie mogło przebywać tylko tyle osób, ile wynosi połowa miejsc siedzących.

Za złamanie zasad można otrzymać karę nawet do 5 tysięcy złotych.

Komentarze

comments

Zobacz również

connection-4884862_1920

Kolejne zakażenia w naszym województwie. Koronowirusa potwierdzono u 43 osób

Trwa walka z epidemią koronawirusa. Na dzień 27.03.2020 r. na godz. 8.30 w naszym województwie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *