insta
Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Kolejni policjanci zostali potencjalnymi dawcami szpiku. Dołącz do nas! 
IMG-20181020-WA0005

Kolejni policjanci zostali potencjalnymi dawcami szpiku. Dołącz do nas! 

Choć ochrona ludzkiego życia wpisana jest w ich codzienną służbę, to zdecydowali się nieść pomoc drugiemu człowiekowi także w inny sposób. Policjanci z braniewskiej komendy należą do potencjalnych dawców szpiku, a w tym miesiącu do tego szczególnego grona dołączyło kolejnych dwoje funkcjonariuszy. Ty też możesz uratować czyjeś życie – nie zwlekaj i już dziś zarejestruj się ! 

Bezcenna wartość ludzkiego życia 

Wśród kilkunastu policjantów z braniewskiej jednostki, którzy są potencjalnymi dawcami komórek macierzystych są zarówno funkcjonariusze, jak i funkcjonariuszki.  Do rejestracji przystępowali w przeciągu ostatnich lat. ”Najstarszym” potencjalnym dawcą (od 2011r.) jest nadkom. Krzysztof Pytlarczyk – I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Braniewie. Zapytany o to, dlaczego podjął 7 lat temu taką decyzję, odpowiedział bez chwili wahania, że :,,życie drugiego człowieka jest tak ważne, że gdy tylko nadarzy się okazja – trzeba je ratować”.  Swoją idee przekładał wielokrotnie na czyny, aktywnie zachęcając kolegów i koleżanki, by także dołączyli do grona potencjalnych dawców.

O tym, by w ten sposób pomagać ludziom od dawna marzyła także st.sierż. Agata Krztoń (policjantka z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego KPP w Braniewie). Jak sama mówi, od dawna chciała się zarejestrować i teraz, gdy w październiku zorganizowano akcję w brygadzie – ruszyła bez zastanowienia. Co więcej, do takiego samego działania namówiła kolegę z patrolu. W tym samym czasie policjanci dołączyli do szlachetnego grona potencjalnych dawców.,,Każdy powinien się zarejestrować i pomagać. Uczucie, które ci towarzyszy, gdy masz świadomość, że twój genetyczny bliźniak gdzieś tam na ciebie czeka- jest niesamowite.” – podkreślała policjantka.

Dla funkcjonariuszy, jak sami przyznają, bycie dawcą szpiku jest nie tylko jedną z możliwości niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, ale i wewnętrzną powinnością. Każdy,bez względu na wiek, czy płeć przecież może przecież zachorować na raka krwi. Zostając dawcą dzielisz się z potrzebującym najcenniejszym darem – dajesz mu szansę na to, by żył.

Dołącz do nas już dziś i zarejestruj się ! O tym jak zostać dawcą szpiku przeczytaj tutaj: 

https://www.dkms.pl/pl/zostan-dawca 

Komentarze

comments

Zobacz również

Bez nazwy-1

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Wardą

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie serdecznie zaprasza, 24 września 2019 r. o godz. 9.00,  na spotkanie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *