Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Kolejny pijany kierowca wyeliminowany z ruchu dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu 
policja

Kolejny pijany kierowca wyeliminowany z ruchu dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu 

Po raz kolejny postawa obywatela, który nie pozostał obojętny na śmiertelne zagrożenie, jakie niesie pijany kierowca przyczyniła się do zapewnienia bezpieczeństwa na naszych drogach. Dzięki działaniu innego podróżującego policjanci wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego ,,za kółkiem’’. Widzisz? REAGUJ!

Wczoraj(11.08.2019r.) około godz. 21:30 oficer dyżurny braniewskiej komendy został zaalarmowany przez jednego z podróżujących, że tuż przed nim jedzie najprawdopodobniej pijany mężczyzna. Zgłaszający podkreślał, że kierowca skody porusza się całą szerokości jezdni. Na wskazaną trasę skierowano natychmiast patrol funkcjonariuszy. W trakcie dojazdu na miejsce interwencji policjanci zostali powiadomieni,że zgłaszający wykorzystał moment zatrzymania kierowcy i ujął go, uniemożliwiając mu oddalenie się przed przyjazdem funkcjonariuszy. Chwilę później policjanci potwierdzili podejrzenia zaniepokojonego mężczyzny. Kierowca skody miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Grafika w tle FB Parasol 2.0 (1)

Policjanci apelują do wszystkich, aby nigdy nie zapominali o własnym bezpieczeństwie. Pamiętajmy, że pijane osoby mogą być bardzo agresywne. Zanim podejmiemy decyzję o ujęciu kierowcy znajdującego się pod działaniem alkoholu należy rozsądnie ocenić sytuację, w której się znajdujemy i adekwatnie do niej podejmować wszelkie kroki. Nigdy nie pozostawajmy bierni widząc niebezpieczne zachowania innych na drodze. Widzisz?Reaguj! Powiadom policjantów, którzy sprawdzą każdy taki sygnał.

mł.asp. Jolanta Sorkowicz
Oficer prasowy KPP w Braniewie

Komentarze

comments

Zobacz również

art

Rusza nabór uzupełniający do „Parasol na start-indywidualny program inkubacji – ETAP II „

Przedsiębiorco! Nabór uzupełniający do projektu: „Parasol na start-indywidualny program inkubacji” na 2020 rok został otwarty. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *