Strona Główna / Aktualności / Polska i Świat / Kompetencje fundamentem rozwoju
basf_press foto4

Kompetencje fundamentem rozwoju

W Szwarcenowie (pow. nowomiejski), na terenie PPUH „Ziemar”, znajduje się Centrum Kompetencji BASF. Wieloletnią współpracę z BASF podsumowuje prezes „Ziemaru”, Zbigniew Ziejewski.

Od czego rozpoczęła się współpraca firm „Ziemar” i BASF?

Inspiracją do współpracy z BASF był fakt, że ogromną część działalności mojej firmy zajmuje nasiennictwo. Aby rozwijać się i osiągać coraz wyższy poziom w tej dziedzinie, potrzebne są odpowiednie kompetencje, a BASF jest podmiotem, który te kompetencje posiada.

Jakie działania realizuje Centrum Kompetencji BASF?

Co roku w czerwcu w Centrum Kompetencji BASF organizujemy Dni Pola. Zaproszeni rolnicy mogą zobaczyć, jak wyglądają zasiewy zbóż czy rzepaku, które potraktowane odpowiednimi zabiegami prezentują swój potencjał i wigor. W tym roku, podczas Dni Pola BASF miała miejsce premiera wyjątkowego produktu do ochrony zbóż przed chorobami zawierającego substancję czynną Revysol. Jestem przekonany, że ta substancja i oparte na niej produkty to przyszłość ochrony zbóż, a także innych gatunków roślin uprawnych.

Dzięki współpracy z BASF, na polach produkcyjnych korzystamy z najnowszych rozwiązań tej firmy. Aktualnie w uprawie rzepaku stosujemy Caryx® preparat do zwalczania chorób i regulowania wzrostu, w uprawie zbóż Systiva®  do zaprawiania materiału siewnego w celu zwalczania patogenów nalistnych i poprawy wigoru roślin jesienią oraz Pontos® –  do zwalczania chwastów jedno- i dwuliściennych. Efekty działania tych produktów widać na polach. Mam na myśli lepszą jakość i większą ilość plonów, co z kolei przekłada się na wymierny zysk finansowy.

Dlatego zamierzam w dalszym ciągu bazować na technologiach BASF i korzystać z pomocy specjalistów tej firmy. W Centrum Kompetencji BASF organizujemy też szkolenia dla rolników. Dotyczą one zagadnień związanych z najnowszymi trendami w ochronie roślin i agrotechnice. Dzięki nim rolnicy w różnych okresach sezonu wegetacyjnego obserwują, jak prezentują się zasiewy.

Pana największy sukces to…

…firma, którą stworzyłem od podstaw. Zbudowałem nowe obiekty, magazyny, linie do zaprawiania nasion i produkcji pasz. Od 2004 r. korzystałem ze wsparcia inwestycji przy wykorzystaniu dofinansowań z programów unijnych. Działalność firmy opieram na dwóch gałęziach – nasiennictwie i produkcji drobiarskiej.

Cenię sobie ludzi, z którymi współpracuję, otaczam się kompetentną kadrą specjalistów, w tym także ekspertów z BASF. Moim bogactwem jest ich wiedza. Ludzie, z którymi współpracuję i których zatrudniam, to mój największy kapitał.

W czym upatruje Pan perspektyw dalszego rozwoju?

Niezwykle istotnym elementem sukcesu jest współpraca, również międzynarodowa. Centrum Kompetencji BASF generuje nowe możliwości rozwoju, podążania za wiedzą, informacją i technologią – i to jest przyszłościowy kierunek.

Chciałbym, aby Centrum Kompetencji BASF służyło nie tylko rolnikom z powiatu nowomiejskiego, ale również powiatów ościennych – i do tego będę dążył.

Czy w napiętym grafiku znajduje Pan czas na realizację pasji i marzeń?

Staram się… Moim hobby są szachy i turystyka, szczególnie górska. Także w tej dziedzinie angażowałem się w działalność społeczną.

Byłem prezesem klubu turystyki górskiej, prowadziłem hotele studenckie, byłem pilotem międzynarodowych wycieczek zagranicznych, obszedłem wszystkie pasma górskie Europy, miałem też okazję zobaczyć Himalaje.

—-reklama—

 

Zobacz również

IMG_0535

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury gotowy na wznowienie połączeń pasażerskich

Wprowadzony od 15 marca br. zakaz lotów pasażerskich w Polsce, już od 1 czerwca ulega …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *