Strona Główna / Aktualności / Polska i Świat / „Konwój wstydu” czy „konwój bezmyślności PO”? – kto doradził Platformie Obywatelskiej kolejną nieskuteczną kampanię społeczną?
DSC_0005

„Konwój wstydu” czy „konwój bezmyślności PO”? – kto doradził Platformie Obywatelskiej kolejną nieskuteczną kampanię społeczną?

Platforma Obywatelska w ostatnich tygodniach podwinęła rękawy i rzuciła się w wir ogólnopolskiej propagandy pod hasłem „Konwój wstydu”! Premie jakie rozdała swoim ministrom Premier Beata Szydło miały dodać paliwa wyborczego Platformie Obywatelskiej jednak mogą się obrócić przeciwko niej…

„Konwój wstydu” czy „konwój bezmyślności PO”?

Platforma Obywatelska chwilowo zrobiła sporo zamieszania jeśli idzie o tournee po całej Polsce przyczep z hasłami „Oddajcie Kasę” czy „Wstyd” skierowaną do polityków PiS.

http://wyborcza.pl/7,75398,23225940,karawana-wstydu-platforma-jedzie-w-polske-z-billboardami.html?disableRedirects=true

http://300polityka.pl/live/2018/04/04/grabiec-afera-nagrodowa-bedzie-jednym-z-glownych-tematow-kampanii-samorzadowej/

https://radiorpl.fm/nowosci/akcja-po-przeciwko-pis-wszystko-zwraca-sie-do-zarobkow-politykow-z-prawa-i-sprawiedliwosci

Platforma Obywatelska jest jednak chyba ostatnią partią, która powinna stawać jako lider frontu walki Polaków z transparentnością rządu czy wyrazem troski o finanse Państwa czy Polaków. Uczciwym bowiem byłoby z drugiej strony przyczep wozić banery reklamowe z logiem PO i zdjęciem Donalda Tuska oraz jego ministrów za których to rządów wielu Polaków utraciło miliardy złotych i oszczędności swojego życia:

Baner mógłby brzmieć # Wstyd, oddajcie Kasę za :

– Afera Amber Gold (blisko 18 tysięcy osób oszukanych na około 850 milionów złotych)

https://wiadomosci.wp.pl/afera-amber-gold-6034429950174337c

– Grabież środków Polaków z OFE (przeniesienie z OFE blisko 150 miliardów złotych do ZUS co wielu ekspertów nazwało wprost nacjonalizacją oszczędności Polsków, zmiany krytykował nawet Ryszard Petru)

https://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/skok;na;pieniadze;z;ofe;rzad;zabiera;nam;150;miliardow;zlotych,14,0,1375502.html

– brak walki rządu PO z sprzedażą paliwa bez VAT

https://wpolityce.pl/polityka/344935-nie-mozna-bylo-ruszac-paliw-mowi-slawomir-siwy-ze-zwiazku-zawodowego-celnikow

– karuzele VAT-owskie, straty nawet kilkudziesięciu miliardów złotych rocznie!

http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/841395,tak-dziala-karuzela-z-vat-co-roku-budzet-traci-kilkadziesiat-miliardow.html

– podwyżki VAT zamiast obiecanych obniżek podatków w kampanii wyborczej przez PO – te pieniądze tracili polscy przedsiębiorcy

Jak więc widzimy 1,5 milionowe nagrody jakie rozdał PiS swoim ministrom mają się ni jak w porównaniu do strat jakie zanotowaliśmy w skutek 8 lat rządów PO- PSL. Dodajmy, że Polacy w tamtych latach nie otrzymali też takiego wsparcia socjalnego jakim jest program 500 + gdzie miliardy złotych z płaconych podatków wróciły z powrotem do Polaków.

Platforma Obywatelska jako ostatni punkt na swoje sztandary w walce z rządem PiS powinna wziąć sprawy finansowe. Krytyce mogli poddać politykę zagraniczną, sądownictwo czy sprawę ustawy antyaborcyjnej ale wybrali inaczej czym znów przypomnieli całej Polsce o tym jak to „dobrze” dbali o sprawy pieniędzy Polaków za swoich lat rządów. Który PR-owiec Platformy Obywatelskiej to doradził?

Premie otrzymali wszyscy ministrowie – czy to błąd? Absolutnie nie, dopóki większość Polaków, opowiada się za ideą pensji minimalnej!

Dodatkowo Platforma Obywatelska oraz wiele ugrupowań lewicowych przepuściło atak na rząd PiS Beaty Szydło jakim prawem to każdy z ministrów otrzymał premie i nagrody. Tu Platforma Obywatelska wkopała nie tylko siebie, ale także całą lewicę w Polsce. Otóż w Polsce przez kilkanaście lat zarówno lewica jak i Platforma Obywatelska mocno działały na rzecz istnienia i podnoszenia minimalnych pensji. Gdy zwolennicy wolnego rynku i przedsiębiorcy mówili, że to niesprawiedliwe by podwyżki dostawali wszyscy, zarówno pracownicy pracujący ciężej i bardziej wydajnie, oraz Ci, którzy są mniej wydajni to politycy lewicy i PO mówili, że każdemu należy dawać równo. Propagowano przez takie działania poczucie w naszym narodzie, że to socjalizm i równe prawa wszystkich pracowników są ponad dobrem pojedynczych jednostek.

PO i lewica, która wynosi pod niebiosa zasadę „płacy minimalnej” nie powinna mieć teraz do nikogo pretensji o to, że premie otrzymali wszyscy ministrowie. Dlaczego bowiem jeden miał otrzymać, a inny nie? Przecież to nieuczciwe Panowie i Panie z PO i lewicy? Nikt nie może czuć się pokrzywdzony i uznany za gorszego? – nieprawdaż?

Jak więc widzimy temat tzw. „afery nagrodowej” i medialnego szumu przez PO już wkrótce się skończy, tym bardziej, że Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział oddanie nagród na cele społeczne i przegłosowanie ustawy o obniżce pensji Posłów o 20 % w dół! Stracą na tym finansowo Posłowie z PiS ale też Posłowie z PO czy Nowoczesnej? Sondażowo na tym wszystkim ponownie zyska jednak PiS a straci PO a jej wyborcy będą się wstydzić za kolejny bezsensowny ruch jej liderów.

I znów pada pytanie… który z PR-owców PO podpowiedział kolejną nieudolną szarżę na rząd PiS?

https://www.tvp.info/36676008/kaczynski-ministrowie-przekaza-nagrody-na-cele-spoleczne

Red.

Komentarze

comments

Zobacz również

policja

Policjanci ,,drogówki” podsumowali weekend 

Represjonowanie drogowych piratów na s-22, zatrzymany nietrzeźwy kierowca oraz praca na miejscach kolizji – tak …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *