Strona Główna / Finanse / Krakowska spółka wzrosła podczas jednego dnia o ponad 60%! W skali roku ponad 200%. Zobacz dlaczego?
selvita

Krakowska spółka wzrosła podczas jednego dnia o ponad 60%! W skali roku ponad 200%. Zobacz dlaczego?

Wielkie inwestycje wcale nie muszą mieć miejsca na największych giełdach świata. Krakowska spółka Selvita jest hitem minionego tygodnia. Po podpisaniu długo wyczekiwanej umowy licencyjnej kurs eksplodował, a we wtorek rósł za dnia aż o ponad 60% w stosunku do poniedziałku.

Selvita to biotechnologiczna spółka, która podpisała umowę licencyjną na najbardziej rozwiniętą cząstęczkę. Umowa została podpisana z Berlin-Chemie Menarini, spółką włoskiej Grupy Menarini, dotyczącej cząsteczki SEL24, znajdującego się w badaniach I/II fazy klinicznej w opornej postaci ostrej białaczki szpikowej. Inwestorzy z entuzjazmem zareagowali na tę informację. Popyt na akcje jest tak duży, że notowania zostały zawieszone, a teoretyczny kurs otwarcia wynosi 75 zł. W poniedziałek na zamknięciu akcje spółki kosztowały 45,3 zł.

Jeszcze rok temu za akcje krakowskiej spółki płaciło się zaledwie ok. 20 złotych za akcję. W ciągu roku można było więc zyskać ponad 200%.

W wyniku podpisanej umowy Selvita otrzyma od Grupy Menarini płatność wstępną w wysokości 4,8 mln euro (20,3 mln zł) składającą się z opłaty licencyjnej i refundacji kosztów badań klinicznych dotychczas poniesionych. Spółka jest też upoważniona do otrzymywania płatności za osiągnięcie kamieni milowych w rozwoju leku oraz tantiem z przyszłej sprzedaży potencjalnego leku. Firmy będą również dalej prowadzić wspólne badania laboratoryjne nad SEL24.

– Jesteśmy pod wrażeniem bardzo wysokiego poziomu wiedzy merytorycznej i know-how Selvity. Jestem pewien, że współpraca pomiędzy naszymi firmami nad związkiem SEL24 będzie miała ogromne znaczenie dla pacjentów onkologicznych – mówi z kolei Reinhard Uppenkamp, prezes Berlin Chemie-Menarini.

Czy Selvita wkrótce stanie się perełką na rynku biotechnologii i przykładem dumy Polaków? Na razie cieszy na pewno akcjonariuszy tej spółki.

Red.

Komentarze

comments

Zobacz również

Bez nazwy-1

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Wardą

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie serdecznie zaprasza, 24 września 2019 r. o godz. 9.00,  na spotkanie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Remi Dom Seniora