Remi Dom Seniora
Strona Główna / Finanse / Kredyty w złotówkach mogą jeszcze stanieć! Członek Rady Polityki Pieniężnej rozważa obniżkę stóp procentowych
wykres

Kredyty w złotówkach mogą jeszcze stanieć! Członek Rady Polityki Pieniężnej rozważa obniżkę stóp procentowych

Od pewnego czasu kredytobiorcy przeżywają dobre chwile, spłacając swoje kredyty. W skutek niskich stóp procentowych raty kredytów są na niskim poziomie. Co jednak jeszcze lepsze członek RPP Eryk Łon rozważa, że stopy procentowe w Polsce mogą jeszcze zmaleć, co ponownie obniży i tak niski poziom rat kredytów.

Jak tłumaczy powodem obniżek w niedalekiej przyszłości może być strach przed zbyt mocnym złotym oraz obawa przed globalnym spowolnieniem.

Eryk Łon z RPP zauważył słusznie, że mieliśmy do czynienia z obniżkami stóp procentowych na dużych rynkach wschodzących jak Rosja i Brazylia co daje do myślenia, czy również u nas nie należy w przyszłości podjąć takich działań. Sporą niepewnością jest przyszłość gospodarcza strefy euro, która jest mocno nastawiona na uwarunkowania walutowe:

„Nie można wykluczyć, że w którymś momencie pojawią się prognozy zapowiadające obniżenie tempa wzrostu gospodarczego w strefie euro. Tego typu obniżenie prognoz może być spowodowane m.in. obserwowanym od początku 2017 roku bardzo silnym umocnieniem euro w stosunku do dolara amerykańskiego. Należy zauważyć, że gospodarka strefy euro ma charakter silnie proeksportowy. Z tego też powodu uwarunkowania walutowe mają dla tego obszaru istotne znaczenie” – napisał.

Czy zatem tych co wzięli kredyty w złotówkach, czeka wkrótce kolejna dobra nowina, jaką będą kolejne obniżki miesięcznych rat kredytów?

Red.

Komentarze

comments

Zobacz również

Bosaoplakat

Wieczór autorski w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Bogumiłą Salmonowicz i promocję …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *