Strona Główna / Finanse / Kto gorzej spłaca kredyty? Panie czy Panowie…
womens-power-2245108_960_720

Kto gorzej spłaca kredyty? Panie czy Panowie…

W ostatnim czasie wskutek rosnącej roli równouprawnienia wysokie zdolności kredytowe mają zarówno Panie, jak i Panowie. Pytanie brzmi jednak, która płeć jest lepszym klientem dla banków? Kto lepiej spłaca kredyty?

Okazuje się, że z danych BIG InfoMonitor oraz BIK bardziej niesolidni w spłacaniu kredytów są Panowie. Ze wszystkich niesolidnych dłużników stanowią oni grupę aż 61,7%. Kobiety to zaledwie 38,3%.

W dużej mierze może to być spowodowane jednak tym, że to mężczyźni częściej podejmują ryzyko i po prostu częściej zaciągają ryzyko, a co za tym idzie, częściej mogą wpaść w pułapkę zadłużenia. Panie z kolei są raczej bardziej powściągliwe i ostrożne w zaciąganiu ryzykownych kredytów np. na rozwój działalności gospodarczej.

Z danych BIG InfoMonitor wynika, że na 2,68 mln osób, które mają problemy z regulowaniem rat kredytów, pożyczek i bieżących rachunków ponad 1,65 mln stanowią mężczyźni, a 1,03 mln kobiety.

BIG InfoMonitor informuje, że średnie zaległe zadłużenie przypadające na kobietę w Polsce wynosi 20 925 zł. Zdecydowanie przewyższa je średnia Mazowsza – 29 827 zł, Małopolski – 23 809 zł i Pomorza – 21 014 zł. Z kolei najmniejsze średnie zobowiązanie, występuje na Warmii i Mazurach (16 199 zł), w Świętokrzyskiem (16 273 zł) oraz Lubuskiem (16 941 zł).

Rekordzistką zadłużenia wśród kobiet jest 64-letnia warszawianka, która jest zadłużona na 25,5 miliona złotych. Z kolei rekordowo zadłużony mężczyzna ma aż 66 milionów zaległości w bankach.

Czy zatem powstanie Bank tylko dla Pań? Jakby nie patrząc, chyba nie udzielałby zbyt ryzykownych kredytów…

Red.

Komentarze

comments

Zobacz również

Spacer_po_Braniewie_MARZEC

Spacer po Braniewie

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie serdecznie zaprasza  wszystkich zainteresowanych historią i tradycjami naszego miasta na …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Remi Dom Seniora