abimex
Strona Główna / Gastronomia / Marszałek apeluje o wykonywanie zakupów u lokalnych przedsiębiorców
jesienne-owoce-i-warzywa

Marszałek apeluje o wykonywanie zakupów u lokalnych przedsiębiorców

Zarząd województwa uruchomił już dodatkowe środki na wsparcie  służby zdrowia walczącej z pandemią Covid-9 i opracował pakiet działań antykryzysowych ograniczających wpływ pandemii na realizację funduszy unijnych. Nie zapomina jednak o rozwiązaniach dla gospodarki, bo od jej stanu zależy funkcjonowanie społeczeństwa. Teraz marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin wystąpił z apelem do mieszkańców Warmii i Mazur o dokonywanie zakupów od lokalnych przedsiębiorców.

– Mimo całego trudu związanego z przetrwaniem w czasie pandemii zachęcam do bycia solidarnym i do wspierania się nawzajem – apeluje marszałek Brzezin. – Pomóżmy naszym lokalnym firmom przebrnąć przez ten trudny okres, decydujący o ich dalszym istnieniu na rynku. Kupujmy lokalne produkty, jedzmy potrawy przygotowane przez nasze restauracje – wszystko z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i aktualnie obowiązujących przepisów prawa. Zachęcam do wspierania członków sieci Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle, którzy dalej działają, lecz w nieco innej odsłonie. Możemy zamówić u nich produkty czy dania z dowozem lub odbiorem własnym i mieć pewność, że to, co jemy zostało przygotowane przez naszych lokalnych wytwórców z użyciem lokalnych surowców. Okażmy solidarność i pomóżmy naszej regionalnej gospodarce przetrwać. Stworzyliśmy bazę firm, u których można składać zamówienia – korzystajmy i udostępniajmy ją dalej!

Link do bazy danych:

https://warmia.mazury.pl/images/Departamenty/Departament_Rozwoju_Obszar%C3%B3w_Wiejskich_i_Rolnictwa/dokumenty/lokalne_produkty_apel/BAZA_DANYCH_-_CZ%C5%81ONKOWIE_SIECI_DZK.pdf

Komentarze

comments

Zobacz również

Paclan_woreczki_na_mrozonki_freezer_bags_3L_cena_okolo_4_00

Zatrzymać lato na dłużej – o mrożeniu owoców i nie tylko

Kobiałki pełne truskawek, czereśnie prosto z ogrodu i bób kupiony na targu – teraz cieszymy …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *