Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Michał Prusinowski z Braniewa na podium 11 Biegu Piekarczyka
DSC_6117

Michał Prusinowski z Braniewa na podium 11 Biegu Piekarczyka

W ubiegły weekend w Elblągu odbył się 11 Bieg Piekarczyka. W tym roku na starcie biegu stanęło ponad 900 zawodników. Trzecie miejsce w tym biegu zajął Michał Prusinowski z Braniewa (0:35:04). Przed nim linie mety minęli jedynie zwycięzca Valeriy Pavlichuk z Kaliningradu (0:33:24) oraz elblążanin Marcin Spustek z MKS Truso Elbląg (0:34:15). W kategorii kobiet pierwsza linię mety minęła Magdalena Gias z Gdyni (0:37:57). Kolejne miejsca wśród pań zajęły Magdalena Trzeciak z Olsztyna (0:38:45) oraz Natalia Ruchlewicz ze Sztumu (0:41:43). Najlepszą elblążanką została Anna Kukuć-Kwapiszewska (0:43:17).

baner 750

W tym roku podobnie jak podczas 10 edycji gracze mieli do pokonania (dwie pętle, każda o długości 5 kilometrów). Start i meta zlokalizowane były na ul. Teatralnej. Następnie zawodnicy pobiegną ulicami: 12 Lutego, Armii Krajowej, Pocztową, Rycerską, Drzewną, Zamkową, Wapienną, Bulwarem Zygmunta Augusta, Wodną, Giełdową (Most Wysoki nad rzeką Elbląg), Wybrzeże Gdańskie, Most Niski nad rzeką Elbląg, „agrafka” na Bulwarze Zygmunta Augusta, Studzienną, Wodną, Rybacką, Stary Rynek (pod Bramą Targową), Stoczniową, Ofiar Sprawy Elbląskiej, Niską, Browarną, rondo, aż do ulicy Teatralnej. Trasa ta jest dość wymagająca ze względu na różną nawierzchnię czy wymagający podbieg kończący rundy.

W ramach tegorocznego biegu odbyły się również biegu Enduro Kid dla dzieci na dystansach od 50 do 600 metrów.

Mimo dużej trudności biegu większość uczestników było naprawdę zadowolenie z tego wydarzenia. Dla wielu z nich był to już kolejny start w Elblągu i na pewno nie ostatni. A nam pozostaje czekać rok na kolejny Bieg Piekarczyka.