Strona Główna / Gastronomia / Miodowy weekend w Karczowiskach
WYDARZENIE-TLO

Miodowy weekend w Karczowiskach

Już w ten weekend w podelbląskich Karczowiskach po raz szesnasty odbędą się Targi Pszczelarskie i Tradycyjnej Żywności! Dla wszystkich pszczelarzy, ekoturystów i konsumentów miodu oraz zdrowej żywności organizatorzy PPHU Nektar Cecylia i Waldemar Badeńscy oraz PP Tomasz Łysoń przygotowali moc atrakcji.

Na stoiskach będzie królował miód, jak również wszelkie jego pochodne; wyroby z wosku pszczelego, miodowe piwa i miody pitne, a także kosmetyki na bazie produktów pszczelich.Nie zabraknie również stoisk ze swojskimi serami, wędlinami czy chlebem na naturalnym zakwasie. Będą domowe ciasta, a także naturalne przyprawy i zioła, nalewki, cydry oraz wina. Tych, którzy lubią rzeczy wyjątkowe zachęcamy do odwiedzania stoisk z rękodziełem, wikliną i biżuterią.

Ale Targi w Karczowiskach to nie tylko zakupy na straganach! To doskonały pomysł na spędzenie weekendu z całą rodziną. Dla najmłodszych będą konkursy z nagrodami, wesołe miasteczko,gry planszowe, nieco starszych uczestników imprezy zapraszamy na koncerty; w sobotę(04.08.18) zagra Kapela Podwileńska, która powstała w Niemenczynie w 2011 roku zdobywając sympatię widzów na Wileńszczyźnie i w Polsce. Swoistym hymnem kapeli stała się piosenka „Jesteśmy znad Wilii”, a w repertuarze znajdują się „Walc niemenczyński”, „Śni mi się Polska” do słów Apolonii Skakowskiej i inne melodie rodem z Ziemi Wileńskiej oraz polskie pieśni ludowe i patriotyczne. Kapela kilkakrotnie występowała na Festiwalu Kultury Kresowej w Głogowie, Międzynarodowym Jarmarku Folkloru w Węgorzewie, Festiwalu Kultury Kresowej w Mrągowie, na Kaziukach wileńskich, organizowanych na Wileńszczyźnie i różnych regionach Polski. W niedzielę(05.08.18) zapraszamy Państwa na koncert Tomka Steńczyka. Artysta znany na elbląskiej scenie muzycznej jako charyzmatyczny muzyk, gitarzysta i wokalista. Wraz z zespołem wykona utwory z repertuaru Agnieszki Osieckiej oraz Marka Grechuty.

Miłośników natury oraz dobrej zabawy zapraszamy już w ten weekend 4-5.08.18 do Karczowisk Górnych koło Elbląga.

 

Małgorzata Guzowska
PPHU Nektar

Komentarze

comments

Zobacz również

Bez nazwy-1

Już 18 maja 2019 r VIII edycja rajdu rowerowego „Odjazdowy Bibliotekarz”

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie zaprasza  do udziału w VIII edycji rajdu Odjazdowy Bibliotekarz!  Komentarze …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *