Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Młodzi braniewianie biorą sprawy w swoje ręce – powstaną dwie cenne inicjatywy
mlode braniewo

Młodzi braniewianie biorą sprawy w swoje ręce – powstaną dwie cenne inicjatywy

W miniony piątek miało miejsce spotkanie FORUM Młode Braniewo. Formułę spotkania zainicjował Burmistrz Tomasz Sielicki, jednak to młodzi braniewianie mają być bohaterami tej inicjatywy. Szybko okazało się, że młodzi mają wiele pomysłów a przy wsparciu władzy samorządowej oraz ważnych przedstawicieli biznesu z całą pewnością szybko rozwiną skrzydła.

 Dwie cenne inicjatywy

O tym, że młodzi braniewianie w niczym nie są gorsi od ich rówieśników z Warszawy, Wrocławia czy Trójmiasta pisaliśmy w materiale zapowiadającym piątkowe wydarzenie. Uwierzyć w siebie i Braniewo – o takie motto prosiliśmy w ostatnim artykule i jak widać wcieliło się ono szybko w życie.

 

Doda, Żmuda-Trzebiatowska, Dorociński, milionerzy pochodzą z małych miast. W piątek rusza FORUM Młode Braniewo. Młodzi z Braniewa też mają szansę na sukces!

Podczas spotkania padły konkretne pomysły i już przy pierwszym spotkaniu podjęto decyzję o starcie z dwoma inicjatywami.

Cykl biznesowych spotkań dla młodzieży chcącej otworzyć działalność gospodarczą i młodych przedsiębiorców

W obecnym świecie bez wsparcia i opieki doświadczonych osób z biznesu trudno wogóle zacząć myśleć o otwarciu własnej działalności gospodarczej. Czasem mimo dobrych i szczerych chęci wsparcie i pomoc rodziców czy nauczycieli to za mało. Dlatego też od marca w Braniewie ruszy cykl spotkań – warsztatów kompetencyjnych dla młodych przedsiębiorców lub osób pragnących otworzyć działalność gospodarczą. Pomoc uzyskają też Ci co chcą tworzyć modne ostatnio tzw. startupy. Zajęcia będą prowadzić eksperci, mentorzy i specjaliści.

Ambasador Braniewa

Druga inicjatywa to projekt realnego wsparcia młodych osób z Braniewa, którzy w swoich dziedzinach pracy, pasji odnoszą sukcesy i wyróżniają się na tle rówieśników. Tak jak pisaliśmy w artykule zapowiadającym wiele znanych osób w Polsce wywodzi się z małych miejscowości. Na przykład aktor Marcin Dorociński urodził się w Milanówku, Dorastał w Kłudzienku (20 km na zachód od Warszawy) a o szkole aktorskiej zaczął myśleć pod koniec nauki w technikum w Grodzisku Mazowieckim, gdzie brał udział w akademiach szkolnych.

Jak widać marzenie o aktorstwie pojawiło się podczas grania w akademii szkolnej. Już na poziomie lokalnym, samorządowym można kształtować wiarę młodych osób w swój życiowy sukces. Gdy już młodzi zaczną osiągać sukcesy w sporcie, aktorstwie, malarstwie czy innej dziedzinie będą idealnymi Ambasadorami Braniewa na cały kraj. Trudno o lepszą reklamę niż uzdolnieni braniewianie.

W ciągu miesiąca każda z inicjatyw otrzyma kształt oraz charakter organizacyjny i nie pozostanie nic innego jak trzymanie kciuków za rozwój inicjatyw.

 

Red.

Komentarze

comments

Zobacz również

baner_internetowy-2019

Już dziś startują Dni Elbląga. Będzie się działo

Już dziś startuje tegoroczne święto Elbląga. Dni Elbląga 2019. Tegoroczna impreza odbędzie się w dniach …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Remi Dom Seniora