Remi Dom Seniora
Strona Główna / Finanse / Młodzi podzieleni na lepszy i gorszy sort. Młode osoby do 26 roku życia prowadzące działalność gospodarczą zapłacą podatek dochodowy!
startup-593299_960_720

Młodzi podzieleni na lepszy i gorszy sort. Młode osoby do 26 roku życia prowadzące działalność gospodarczą zapłacą podatek dochodowy!

Wielka konwencja PiS i Zjednoczonej Prawicy, burza braw, piękne słowa dbania o młodzież w Polsce. Niestety zgodnie z naszymi przewidywaniami znów zyskają tylko pracownicy na umowach, nie zyskają młodzi prowadzący własne firmy. Takimi działaniami nigdy nie zatrzymamy w Polsce emigracji młodych ludzi!

A miało być tak pięknie… młodzi prowadzący własną firmę bez wsparcia!

Podczas Konwencji PiS sztandarowym hasłem miało być zniesienie podatku PIT dla młodych Polaków do 26 roku życia. Niestety zgodnie z tym co pisaliśmy w artykule tydzień temu, dzień po konwencji, PiS nie zniesie podatku dochodowego dla młodych osób do 26 roku życia prowadzących własną działalność gospodarczą. Wsparcie otrzymają tylko młodzi na umowę o pracę oraz umowę zlecenia.

podatek 26 rok zycia

http://www.bogatyelblag.pl/rzad-pis-likwiduje-podatek-dochodowy-dla-mlodych-polakow-co-jednak-z-mlodymi-przedsiebiorcami-to-sprawa-dla-janusza-korwina-mikke,96447.html

To najgorszy z możliwych wariantów. Wiele młodych osób chciałoby zamiast pracować u kogoś w młodym wieku i zarabiając nie duże pieniądze móc założyć własną firmę i zarabiać godnie. Niestety w Polsce założenie działalności gospodarczej to olbrzymie koszty. Polacy mają niską kwotę wolną od podatku, wysokie koszty pracy, ZUS, często droższe kredyty firmowe niż u zachodnich sąsiadów.

Do tego dodajmy najem lokalu, inne koszty i na koniec podatek dochodowy. Wydawało się, że po zapowiedzi Premiera Mateusza Morawieckiego zniesieniu PIT dla młodych do 26 roku życia wreszcie polepszy się też los młodych osób chcących założyć własny biznes.

baner 750

Niestety młodzi, którzy są przedsiębiorczy nie dostaną od Państwa wsparcia.

Tym samym sposobem emigracja młodych Polaków będzie trwała w najlepsze. Problemem młodych ludzi są bowiem niskie kwoty na umowach o pracę dla początkujących pracowników lub wysokie koszty prowadzenia działalności, wyższe niż np. w UK.

Zmiany jakie zapowiedział PiS nie wiele zmienią. Czy wreszcie powstanie rząd, który zrozumie prostą zależność dlaczego młodzi Polacy emigrują do innych krajów i dlaczego do Polski nie chcą wracać?

Wszystko dlatego, że polscy politycy i urzędnicy nie chcą dać młodym rozwinąć skrzydeł o czym od lat mówi Janusz Korwin- Mikke. Pozwolić młodym Polakom działać… bez żadnych ograniczeń. Tylko wtedy będziemy mieć w Polsce drugą Wielką Brytanię! Bogatą Polskę!

Red.

Komentarze

comments

Zobacz również

Olsztyn 12.05.20194MBOT Święto brygady

Święto 4 Warmińko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej

Decyzją nr 15 z dnia 28 lutego 2018 roku, Minister Obrony Narodowej – Pan Mariusz …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Remi Dom Seniora