Strona Główna / Aktualności / Braniewo / ,,Moją siłą są ludzie” – podinsp. Anna Kos I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Braniewie 
32-132253

,,Moją siłą są ludzie” – podinsp. Anna Kos I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Braniewie 

Od początku związana z braniewską komendą, w której służy 27 lat. Od teraz będzie nią współdowodzić. 28 maja br. Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie powołał na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Braniewie podinsp. Annę Kos. To nie tylko nowy etap w zawodowej karierze funkcjonariuszki, ale i nowy rozdział w historii braniewskiej jednostki, którą dotąd nie kierowała żadna kobieta. 

27 lat w mundurze

Podinsp. Anna Kos wstąpiła w policyjne szeregi w 1992 roku. Swoje pierwsze kroki w służbie stawiała w wydziale kryminalnym, później trafiła do wydziału prewencji, z którym związana jest do dziś. W swojej karierze pracowała z młodzieżą jako asystent ds. nieletnich, promowała także pracę braniewskich funkcjonariuszy w lokalnych i ogólnopolskich mediach będąc oficerem prasowym. W 2011 roku rozpoczęła nowy etap w swoim życiu – szeregowa funkcjonariuszka dołączyła do grona kadry kierowniczej, początkowo jako zastępca naczelnika wydziału prewencji i ruchu drogowego, a 5 lat później jako naczelnik tego wydziału. 14 lutego 2019 roku podinsp. Kos powierzono obowiązki I Zastępcy Komendanta powiatowego Policji w Braniewie. Pytana, czy spodziewała się takiej decyzji odpowiada z uśmiechem na twarzy, że „takiej walentynki to w życiu nie otrzymała”.

baner 2

Pierwsza kobieta w roli I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Braniewie 

28 maja 2019 r. insp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie powołał podinsp. Annę Kos na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Braniewie. Jest to pierwsza tego typu nominacja dla kobiety-funkcjonariuszki w całej historii tutejszej jednostki. Podinsp. Kos zapytana, czy na początku swojej służbowej drogi spodziewała się takiego awansu przyznaje, że,, po ukończeniu szkoły i zostaniu oficerem Policji taki kierunek rozwoju zawodowego odbierałam jako naturalną kolej rzeczy. Mijające lata w służbie szybko jednak zweryfikowały myślenie młodej wówczas funkcjonariuszki. Kiedy po 27 latach pracy dowiedziałam się, że to właśnie mnie komendant obdarzył zaufaniem powierzając tak odpowiedzialna funkcje czułam się naprawdę wyróżniona. Dla mnie to takie uwieńczenie przeszło ćwierć wieku mojej służby”.

Ludzie – podstawa działania każdego przełożonego

Podinsp. Anna Kos przez te wszystkie lata dała się poznać swoim podwładnym jako przełożony, na którego można po prostu liczyć. Jak sama podkreśla: ” moją siła są ludzie. To oni są podstawowym filarem działania każdego przełożonego. Z dobrym zespołem można sięgnąć po niemożliwe. To właśnie jego członkowie stanowią o jakości pracy. Dobre relacje między funkcjonariuszami i właściwa atmosfera w pracy są dla mnie bardzo ważne”.

sierż. szt.Jolanta Sorkowicz
Oficer prasowy KPP w Braniewie

Komentarze

comments

Zobacz również

idz_na_wybory_konkurs

Idź na wybory i wygraj koncert dla swojej gminy

Organizatorem konkursu #warmińsko-mazurskie głosuje jest samorząd województwa warmińsko-mazurskiego. Akcja #warmińsko-mazurskie głosuje jest skierowana do gmin z …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

http://www.abiprint.pl/