Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Most w Braniewie na rzece Pasłęce otwarto z wielką fetą
IMG_4302

Most w Braniewie na rzece Pasłęce otwarto z wielką fetą

Na tą inwestycję braniewianie czekali od wielu lat. 15 czerwca, w miniony piątek, marzenia się spełniły, a most znacznie poprawi komunikację i bezpieczeństwo w mieście. Podczas uroczystości otwarcia nie zabrakło znanych, gości a wszystko odbyło się w sportowych emocjach za sprawą Braniewskiego Biegu Czterech Mostów.

Pierwotnie most na rzece Pasłęce miał być oddany do użytku we wrześniu tego roku. Prace szły jednak bardzo dobrze i braniewianie nowym mostem mogą cieszyć się znacznie szybciej. Inwestycję budowy mostu nad rzeką Pasłęka zrealizowała firma Skanska. Most przebiega nad rzeką Pasłęka i połączył ze sobą ulice PCK i Przemysłową. Most będzie dostępny dla samochodów, rowerzystów, a także dla pieszych. Parametry techniczne mostu są następujące: nośność do 40 ton, rozpiętość 55 metrów, szerokość całkowita to 13,42 m w tym szerokość jezdni 6,6 m. Dodatkowo most będzie cieszył nocą poprzez oświetlenie.

Most otworzony z wielką fetą

W piątek zorganizowano wielką fetę dla mieszkańców. O godzinie 19 na nowo wybudowanym moście od strony Przemysłowej odbył się Braniewski Bieg Czterech Mostów. Zwycięzca biegu miał zaszczyt przeciąć pamiątkowo wstęgę otwierającą pierwszy dzień życia mostu. Tego dnia obecni byli Burmistrz Braniewa Monika Trzcińska, Radni Miejscy, księża, znani braniewscy przedsiębiorcy oraz Senator Jerzy Wcisła, który osobiście wziął udział w biegu.

Braniewski Bieg Czterech Mostów był sukcesem organizacyjnym Miejskiego Ośrodka Sportu zarządzanego przez dyrektor Panią Martę Wychowaniak. Kolejny raz potwierdziła ona swoje zdolności organizacyjne i udowodniła, że w braniewianach tkwi sporo sportowego ducha. Poza emocjami sportowymi dużym uznaniem cieszył się również pokaz tańca samby.

W tym dniu nagrodą dla pierwszych biegaczy z kategorii OPEN, czyli dla pierwszej kobiety i pierwszego mężczyzny było przecięcie wstęgi otwierającej most wraz z Panią Burmistrz Braniewa Moniką Trzcińską. Szczęśliwymi wygranymi zostali Braniewianie Aleksandra Jakimczuk i Grzegorz Zahorski. Dodatkowo dla 3 pierwszych biegaczy z kategorii open kobiet i mężczyzn przygotowano dyplomy z pamiątkowym kawałkiem przecinanej wstęgi.

W biegu udział wzięło prawie 200 zawodników, każdy szczęśliwie dobiegł do mety, gdzie otrzymał pamiątkowy medal, który został specjalnie zaprojektowany na tę okazję, w kształcie rzeki i mostu.

Była to wyjątkowa impreza, każdy zawodnik tak naprawdę był wygranym. Otwarcie mostu to jedyna taka okazja, by uczestniczyć w tak podniosłym wydarzeniu, a zadowolenie uczestników widać było na mecie, jak wbiegali z uśmiechem na twarzy. Otrzymany medal pozostanie sentymentalną pamiątką z tego wydarzenia. – dyrektor MOS Zatoka Marta Wychowaniak

Komentarze

comments

Zobacz również

dzieci 1

,,Spójrz w lewo, potem w prawo i znów w lewo…” – policjanci uczą najmłodszych jak bezpiecznie przejść przez pasy

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Braniewie wyruszyły na edukacyjny spacer. Najmłodsi pod czujnym …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *