Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Nie zatrzymał się do policyjnej kontroli bo miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów 
policja

Nie zatrzymał się do policyjnej kontroli bo miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów 

Uciekający przed policjantami kierowca nie uniknie już odpowiedzialności karnej. Funkcjonariusze ruszyli w pościg za 60-latkiem, gdy ten nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Teraz odpowie za dwa przestępstwa. Policjanci przypominają i ostrzegają – nie ma żadnego pobłażania wobec kierowców, którzy stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu ! 

W minioną sobotę (19.05) policjanci z braniewskiej drogówki kontrolowali ruch na terenie pobliskiej gminy. O godz. 20:25 funkcjonariusz wydał tarczą sygnał do zatrzymania dla nadjeżdżającego opla. Kierowca jednak nie zareagował, co więcej – zaczął gwałtownie przyśpieszać i odjechał w kierunku Braniewa. Policjanci, z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi, ruszyli więc za nim. Siedzący za kierownicą 60-latek uciekał przed funkcjonariuszami ulicami Braniewa. Po chwili został jednak zatrzymany przez policjantów na terenie jednej z okolicznych miejscowości. Mężczyzna był trzeźwy. W rozmowie z funkcjonariuszami przyznał, że uciekał bo ma aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Ze sprawdzenia w policyjnych systemach wynikało, że 60-latek do kwietnia 2019r. nie powinien w ogóle znaleźć się za kierownicą.

Z miejsca interwencji patrol doprowadził go wprost do komendy, gdzie kryminalni przedstawili  podjerzanemu dwa zarzuty. Mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli, a także za jazdę wbrew sądowemu zakazowi.

Policjanci przypominają i ostrzegają – nie ma żadnego pobłażania wobec kierowców, którzy stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu !

sierz.szt.J.Sorkowicz

Komentarze

comments

Zobacz również

policja

Zdezorientowana 87-latka błąkała się po ulicach Braniewa – zareagowała jedna z mieszkanek miasta

Postawą godną naśladowania wykazała się pewna mieszkanka Braniewa. Widząc na ulicach miasta zagubioną 87-latkę od …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *