Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Niecodzienny finał wspólnej jazdy
policja

Niecodzienny finał wspólnej jazdy

Jeden odpowie przed sądem, drugi natomiast został już ukarany przez policjantów 500-złotowym mandatem. Mowa o dwóch mężczyznach – kierowcy, który jechał pomimo sądowego zakazu i pasażerze, który udostępnił mu auto wiedząc, że nie ma on prawa jazdy. 

W dość nietypowy sposób zakończyli wspólna jazdę pewni mężczyźni. Wczoraj (06.02.2019r.) po godz.17:00 policyjny patrol zatrzymał do kontroli nadjeżdżające renault. Chwilę później, dzięki sprawdzeniom w służbowym systemach, funkcjonariusze ustalili, że siedzący za kierownicą 24-latek w ogóle nie powinien włączać się do ruchu.

baner 750

Okazało się, że mężczyzna ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz odpowie przed sądem za przestępstwo, za które grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. 24-latek nie był on jednak jedyną nieodpowiedzialną osobą w tym samochodzie. Siedzący z boku pasażer także nie uniknął odpowiedzialności. Policjanci ustalili, że udostępnił on auto kierującemu, wiedząc, że nie ma on prawa jazdy. Za wykroczenie został ukarany 500-złotowym mandatem.

sierż. sztab.Jolanta Sorkowicz
Oficer prasowy KPP w Braniewie

Komentarze

comments

Zobacz również

Braniewska Liga

Rusza regionalna piłkarska Liga Mistrzówǃ Zapisz swoją drużynę do BALPN – amatorskiej ligi piłki nożnej im. Czesława Staszczyńskiego

Marzy aby zostać gwiazdą jak Cristiano Ronaldo, Robert Lewandowski czy Leo Messi? Piłka nożna to …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *