Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Nocna prewencyjna kontrola grupki młodzieży zakończyć się odnalezieniem utraconego we wrześniu telefonu komórkowego
policja

Nocna prewencyjna kontrola grupki młodzieży zakończyć się odnalezieniem utraconego we wrześniu telefonu komórkowego

Znalazłeś i zatrzymałeś sobie cudzą rzecz? Licz się z konsekwencjami prawnymi. Za przywłaszczenie cudzej rzeczy, której wartość nie przekracza 435 zł grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Za taki czyn odpowie 18-letni mieszkaniec Braniewa, przy którym podczas kontroli policjanci znaleźli utracony we wrześniu telefon komórkowy.

Policjanci z patrolu prewencyjnego podczas nocnej kontroli grupki młodzieży gromadzącej się na terenie bazaru miejskiego ujawnili u jednego z nich telefon komórkowy, który widniał w policyjnych bazach jako utracony. 18-latek przyznał się, że znalazł telefon na jednej z braniewskich ulic.

Przypominamy, że przywłaszczenie cudzej rzeczy ruchomej, której wartość nie przekracza 1/4 minimalnego wynagrodzenia,podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Obowiązki i uprawnienia znalazcy rzeczy wymienione są w Ustawie o rzeczach znalezionych z dnia 20 lutego 2015 roku, zgodnie z którą osobą która znalazła rzecz i nie zna osoby uprawnionej do jej odbioru lub nie zna jej miejsca pobytu, niezwłocznie zawiadamia o znalezieniu rzeczy starostę właściwego ze względu na miejsce zamieszkania znalazcy lub miejsce znalezienia rzeczy (właściwy starosta).

braniewo.policja.gov.pl

Komentarze

comments

Zobacz również

20181206_100848

Policjanci rozmawiali z mieszkańcami gminy Braniewo o ich bezpieczeństwie

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Braniewie, przy udziale zaproszonych gości, przeprowadzili debatę z mieszkańcami …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *