https://dragondeweloper.pl/
Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Nowy poseł Andrzej Kobylarz (KUKIZ’15) do braniewian: „Gwarantuję być z Wami”. Poparcie Wojciecha Penkalskiego pomogło w wygranej
kobylarzpenkalski

Nowy poseł Andrzej Kobylarz (KUKIZ’15) do braniewian: „Gwarantuję być z Wami”. Poparcie Wojciecha Penkalskiego pomogło w wygranej

W wielu miastach toczył się wielki bój o to by w Sejmie było jak najwięcej kandydatów reprezentujących daną miejscowość. Braniewu groziło, że nikt nie będzie reprezentował losów mieszkańców.

Porażka Karoliny Motyki- Kozioł. Wojciech Penkalski poparł kandydata, który został posłem na Sejm

Największe szanse na reprezentowanie Braniewa w kolejnej kadencji Sejmu wydawało się, że będzie miał Wojciech Penkalski. Po tym jednak jak JOW Bezpartyjni nie zarejestrowali list w całym kraju sen o Pośle z Braniewa był coraz mniej realny.

Nadzieją mieszkańców mogła być Karolina Motyka- Kozioł. Koziołgate czyli afera z Lokalną Grupą Rybacką w tle sprawiła, że kandydatka z PiS szybko traciła zaufanie w okręgu 34. Choć PiS osiągnął olbrzymi wynik w kraju prawie 40 % to jednak wynik Pani Karoliny Motyki- Kozioł był niestety słaby. Młoda kandydatka zdobyła zaledwie 3797 głosów. Inni kandydaci PiS z okręgu 34 Leonard Krasulski, Jerzy Wilk, Zbigniew Babalski zdobyli każdy ponad 10 000 głosów. Czwarty Adam Ołdakowski, który kandydował z pozycji niższej niż Karolina Motyka- Kozioł zdobył prawie 5000 głosów.

Wojciech Penkalski miał nosa popierając Andrzeja Kobylarza z Kukiz’15

O poparcie Wojciecha Penkalskiego w wyborach parlamentarnych zabiegał nie jeden kandydat. Nie da się ukryć, że były już Poseł cieszy sie sporą sympatią wyborców w okręgu 34 ale przede wszystkim w Braniewie. Owszem być może ma tylu samo zwolenników co przeciwników ale przede wszystkim ma swój wierny elektorat co jest bardzo ważne przy udzielaniu poparcia.

Na kilka dni przed ciszą wyborczą Wojciech Penkalski udzielił oficjalnego poparcia dla jedynki Kukiza’15 Andrzeja Kobylarza. Penkalski tak pisał o poparciu na swoim facebooku:

Wiele osób zadaje mi pytanie: dlaczego zrezygnowałem ze startu? na kogo mamy oddać głos?

Rekomenduję Wam Pana Andrzeja Kobylarza startującego z KWW KUKIZ’15.

Proszę Was, Wasze rodziny, Waszych znajomych o oddanie na niego głosu..
Znam Andrzeja wiele lat.
Andrzej, jako niezależny finansowo człowiek, przedsiębiorca chce podobnie jak ja służyć Wam!!
Andrzej, złożył mi deklarację pracy na rzecz powiatu braniewskiego i jego mieszkańców.

Polityka nie jest jego sposobem na życie… nie zawiedzie!!!
Proszę Was o zaufanie!!!”

Te symboliczne poparcie jakiego dokonał przed ciszą wyborczą Wojciech Penkalski gwarantuje to, że Braniewo ma posła, który wprost zadeklarował, że poświęci się właśnie dla powiatu braniewskiego i jego mieszkańców.

Tuż po ogłoszeniu wyborów Andrzej Kobylarz wiedząc jak dużo znaczyło poparcie Wojciecha Penkalskiego napisał na jego profilu facebookowym, że „Gwarantuje być z Wami”.

Kiedyś Polacy zachwycili się nowością Ruchu Palikota. Wtedy swój sukces odniósł Wojciech Penkalski i Braniewo na tym skorzystało.

Teraz Polacy zachwycili się Ruchem Kukiza i swój sukces osiągnął Andrzej Kobylarz a Braniewo ponownie na pośle debiutancie może skorzystać.

Andrzej Kobylarz to przedsiębiorca z Elbląga. Jego firma wozi barkami do obwodu kaliningradzkiego materiały budowlane, a stamtąd przywozi węgiel.

Red.

Komentarze

comments

Zobacz również

bon-turystyczny

Uwaga na oszustów!!!

Bon turystyczny nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze – przypomina Polska Organizacja …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

abimex