insta
Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Obywatelska czujność zapobiegła tragedii na drodze
policja

Obywatelska czujność zapobiegła tragedii na drodze

Czujność jednego z mieszkańców Pieniężna uniemożliwiła dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Mężczyzna, gdy tylko wyczuł od 26-latka alkohol postanowił powstrzymać go od prowadzenie auta, a potem natychmiast wezwał policjantów. Chwilę później funkcjonariusze potwierdzili przypuszczenia obywatela. 26-latek miał 1,4 promila alkoholu w organizmie i trzy aktywne sądowe zakazy prowadzenia pojazdów.
Wczoraj (06.06) zaniepokojony mieszkaniec Pieniężna powiadomił policjantów o tym, że na terenie miasta powstrzymał pijanego kierowcę od dalszej jazdy. Mężczyzna dodał, że 26-latek ucieka teraz pieszo. Funkcjonariusze ustalili, że zgłaszający podszedł do samochodu, którym jechał młody mężczyzna, a gdy po otworzeniu drzwi wyczuł od niego alkohol postanowił uniemożliwić mu kierowanie pojazdem. Między mężczyznami wywiązała się szarpanina i chwilę później kierowca zbiegł.

baner 2

Za opisanym 26-latkiem ruszył policyjny patrol, który po chwili zatrzymał uciekiniera. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że jechał autem mając 1,4 promila alkoholu w organizmie. Co więcej, policjanci ustalili, że 26-latek ma aktywne aż trzy sądowe zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

Policjanci przypominają

Brak jakiejkolwiek reakcji ze strony tych osób, które widzą, jak za kierownicę wsiada pijany uczestnik ruchu powoduje, że niebezpieczni na naszych drogach czują się bezkarni i wciąż stanowią olbrzymie zagrożenie dla innych. Policjanci apelują, aby nikt nie pozostawał obojętny, chodzi przecież o ludzkie życie…Zadzwoń pod nr 112, a funkcjonariusze sprawdzą każdy taki sygnał.

sierż. szt.Jolanta Sorkowicz
Oficer prasowy KPP w Braniewie

Komentarze

comments

Zobacz również

Bez nazwy-1

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Wardą

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie serdecznie zaprasza, 24 września 2019 r. o godz. 9.00,  na spotkanie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *